Чоловік намагався у суді оскаржити заборону віїзду за кордон, оскільки він був знятий з військового обліку
Військовий квиток з позначкою про зняття з обліку свідчить лише про військовий облік особи та не є документом, який дозволяє позивачеві перетинати державний кордон під час дії воєнного стану, зазначають судові інстанції. Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду залишив без змін рішення Чернівецького окружного адміністративного суду та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду у справі за позовом громадянина України до представника прикордонної служби. Чоловік вимагав переглянути рішення щодо заборони йому перетинати кордон. Він вважає це рішення незаконним і вимагав скасувати його.
Про це повідомили у Сьомому апеляційному адміністративному суді. Чоловік пред'явив військовий квиток із відміткою про зняття з військового обліку, однак це не є документом, що дозволяє перетинати державний кордон під час дії воєнного стану.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року декларує, що обмеження громадян у праві виїзду за кордон, певною мірою, є втручанням у приватне життя особи. Однак таке втручання під час дії воєнного або надзвичайного стану передбачене Конституцією України та відповідними законами й має абсолютно легітимну мету.
Громадянин України подав до суду на представників прикордонної служби. Для проходження пункту контролю позивач крім паспорта для виїзду за кордон надав військовий квиток із позначкою про зняття з військового обліку. Він вважав, що з цією відміткою вже не належить до категорій військовозобов'язаних, призовників, резервістів, і не має обмежень щодо перетину кордону на виїзд з України під час дії воєнного стану.
Однак судові інстанції зазначають, що військовий квиток з позначкою про зняття з обліку свідчить лише про військовий облік особи та не є документом, який дозволяє позивачеві перетинати державний кордон під час дії воєнного стану. Оскільки на пункті паспортного контролю позивач не надав додаткових документів, що підтверджують його право на перетин державного кордону. Верховний Суд погодився з висновком судів попередніх інстанцій: у спірних правовідносинах позивач не мав правових підстав для виїзду за кордон у період запровадження та дії воєнного стану на території України.
У Верховній раді запропонували відкрити кордони для чоловіків, але за певних умов. Дозвіл на виїзд можуть отримати не всі. Так, у парламенті зареєстрували два відповідні законопроєкти - №9075 та №9074. Їх вже направили на розгляд профільного комітету. Серед тих, кому хочуть дати можливість виїжджати за кордон, — студенти, спортсмени та інші громадяни, які не підлягають мобілізації. Але ці чоловіки повинні мати погодження із ТЦК. Вони повинні повернутися в Україну не пізніше, ніж через 30 днів після виїзду за кордон (або не пізніше терміну, вказаного у письмовому дозволі/погодженні). Громадяни, які не повернуться до України у встановлені терміни нестимуть відповідальність. При цьому, можна буде "відкупитися" від такої відповідальності – перерахувавши кошти на ЗСУ (1 прожитковий мінімум за 1 тиждень перебування).
Раніше ми писали, що львівські чиновники масово використовують систему "Шлях" для відпочинку за кордоном. Також читайте, чи можуть українцям вручати повістки на кордоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.