Чоловік вимагає від ПриватБанку 733 тисячі гривень через розірвання ділових відносин - що вирішив суд

На судовому засіданні представниця ПриватБанку повідомила, що великі обороти по рахунку чоловіка не відповідають фінансовому статусу клієнта

ПриватБанк
ПриватБанк розірвав з клієнтом ділові відносини, він вимагає компенсацію у розмірі 733 тисячі гривень

Чоловік у відділенні ПриватБанку дізнався про розірвання з ним ділових відносин. Він звинувачує банк у порушенні прав споживача, що завдало шкоди у вигляді неможливості користуватися банківськими послугами та безпідставної передачі неправдивих даних щодо нього, як про особу, яка відмиває кошти. Тому громадянин вимагає компенсацію у розмірі 733 тисячі гривень. Про це йдеться у рішенні Корольовського районного суду Житомира, опублікованому 12 грудня 2024 року.

12.01.2024 року чоловік у відділенні банку під час спілкування щодо підвищення кредитного ліміту зі співробітниками банку дізнався, що ділові відносини між ним і банком припинені з ініціативи банку. Всі банківські картки заблоковано, застосунок Приват-24 перестав працювати. Договір розірвано оскільки не надано запитуваних банком документів про підтвердження джерел походження коштів, на підставі статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Від представника АТ КБ "ПриватБанк" чоловік дізнався, що запит відносно документів про підтвердження джерел походження коштів йому було направлено у додаток Приват-24 або на пошту. Однак, ніяких запитів від АТ КБ "ПриватБанк" про надання документів він не отримував. Перспектива того, що відносно нього можуть бути проведені слідчі дії та він може бути обвинуваченим у відмиванні коштів чи тероризмі пригнічує. Враховуючи зазначене, просить вимоги задовольнити та стягнути з АТ КБ "ПриватБанк" 733 тисячі гривень моральної шкоди.

"АТ КБ "ПриватБанк" під час аналізу діяльності позивача на підставі наявних документів та відомостей встановив останньому неприйнятно високий ризик, у зв'язку із чим прийняв рішення про відмову від підтримання ділових відносин. За результатом проведеного аналізу фінансових операцій, діяльності, інформації про клієнта, АТ КБ ПриватБанк було встановлено, що діяльність клієнта є підозрілою. Згідно з повідомленням про відмову від підтримання ділових відносин/відмову в обслуговуванні шляхом розірвання ділових відносин/розірвання договору і закриття рахунку від 13.01.2024 року, позивачу було запропоновано звернутися до відділення АТ КБ ПриватБанк із заявою про перерахування залишку коштів", - заявили у ПриватБанку.

Чоловік у відповіді на відклик від 19.02.2024 року вказав, що ніколи не займався ніяким гральним бізнесом, тому такі припущення банку вважає дискримінаційними та образливими. Також зазначив, що порушення банком прав споживача на якісну та належну послугу завдало шкоди у вигляді неможливості користуватися банківськими послугами та безпідставної передачі неправдивих даних щодо нього, як про особу, яка відмиває кошти. Тому щоб це виправити, він просить суд зобов'язати банк повідомити Держфінмоніторинг, що його повідомлення неправдиве, оскільки сам банк цього не зробить.

На судовому засіданні представниця ПриватБанку повідомила, що великі обороти по рахунку чоловіка не відповідають фінансовому статусу клієнта. На запитання суду повідомила, що направлення листа до клієнта на предмет підтвердження доходів, не є обов'язком банку. Банком було проведено перевірку рахунку клієнта та зроблено висновок про неприйнятно високий ризик. Характер фінансових операцій по його рахунку дає підстави вважати, що такі здійснено від імені та на рахунки інших осіб. Це не типова активність рахунку та може нести реальне або потенційне використання банку для «відмивання» доходів. 

Що вирішив суд? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. АТ КБ «ПриватБанк» припинило договірні відносини з ним шляхом одностороннього розірвання договору банківського обслуговування, здійснюючи свої функції суб'єкта фінансового моніторингу, покладені на нього через законодавство України.

"Відповідно до виписки за картковим рахунком позивача вбачається, що за 01.09.2023 року на рахунок зараховано 78 тисяч гривень, за 01.10.2023 року 90 тисяч гривень, за 20.12.2023 року 110 180 гривень, а за 10.01.2024 року 317 218 гривень. Разом з тим, згідно з анкетою належної перевірки, підписаної ним 03.08.2023 року, загальний місячний дохід останнього становить 35 тисяч гривень. Вказане свідчить про обґрунтованість позиції банку на предмет встановлення неприйнятно високого ризику щодо клієнта", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube