Чим закінчились обшуки у Коломойського: перші результати

Читать на русском

За неофіційними даними, слідчі дії проходили в селі Микільське-на-Дніпрі, де Коломойський має будинок

Читать на русском
Чим закінчились обшуки у Коломойського: перші результати
У рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів незаконної діяльності

За неофіційними даними, слідчі дії проходили в селі Микільське-на-Дніпрі, де Коломойський має будинок

У середу, 1 лютого, СБУ та БЕБ провели обшуки у бізнесмена Ігоря Коломойського. Їм вдалось викрити масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень колишнім менеджментом ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта". Вони були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих незаконним шляхом.

Про це повідомили у Службі безпеки України. Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів незаконної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

За даними слідства, все здійснювалось в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. У рамках слідчих дій СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків. Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголосили про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.

У СБУ нагадали, що у листопаді 2022 року співробітники СБУ здійснили заходи, щоб не допустити дестабілізації роботи найбільшого нафтопереробного заводу та нафтовидобувної компанії України, а також забезпечити їх передачу до державної власності у робочому стані. Це зробили за результатами засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, після якого Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій, емітентом яких є ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта". Співробітники СБУ та БЕБ перевіряли інформацію про багатомільйонні ухилення менеджментом компанії від сплати обов’язкового акцизного збору за 2022 рік.

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

 

Джерело: СБУ
Джерело: СБУ

Що цьому передувало

У середу, 1 лютого, СБУ та БЕБ провели обшук у Коломойського. Розслідування стосувалось махінацій щодо "Укртатнафти" та "Укрнафти". Йдеться про розтрату нафтопродуктів на 40 мільярдів гривень та ухилення від сплати митних платежів на величезні суми. Варто додати, що статки Коломойського оцінюються у 850 мільйонів доларів – він перестав бути доларовим мільярдером. Так сталося після втрати найцінніших активів, "Укрнафти" та "Укртатнафти". До початку повномасштабного вторгнення статки Коломойського видання Forbes оцінювало у 1,8 мільярда доларів, але їх переоцінили після того, як активи "Укрнафти" та "Укртатнафти" були відчужені на користь держави.

Раніше ми писали, що Коломойський не отримає назад ПриватБанк. Крім того, у Зеленського підтвердили справжність указу про позбавлення Коломойського громадянства

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.