Зібрали в одному матеріалі все, що відомо про Олену Шуляк
У ЗМІ зараз багато пишуть про голову партії "Слуга народу" та заступника голови її парламентської фракції Олену Шуляк. Інформатор вирішив придивитися до пані Шуляк і згадати, чим ще відома голова партії.
Згідно з останніми повідомленнями, за пів року "Слуга Народу" не лише зберегла партійну структуру, а й повністю переформатувала діяльність під потреби воєнного часу”. Партійні офіси працювали і працюють як гуманітарні хаби та координаційні центри допомоги фронту, переселенцям та постраждалим регіонам.
Як це вдається, коли у країні повномасштабна війна? Ми вирішили детальніше придивитися до історії народної депутатки і голови партії Олени Шуляк.
Олена Шуляк народилася 24 січня 1976 року у Києві. У 1992—1997 роках навчалась в Українському транспортному університеті за спеціальністю «Економіка і управління в будівництві». У 2003—2005 роках навчалась у Міжнародному інституті менеджменту та здобула освітній ступінь магістр бізнес-адміністрування. Через п’ять років - з 2010 до 2012 рік Шуляк заочно навчалася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія». Цю освіту не закінчила.
Працювати майбутня політикиня почала наприкінці 90-х. У 1999 році Шуляк була сертифікованим аудитором, власником і директором «Аудиторської фірми «Стандарт». З 2000−2006 років була директором департаменту аудиту та аналізу в фінансово-промислової групи «Midland Group». Ця група працювала в Україні (активи групи «Запоріжсталь», «Запорізький залізорудний комбінат», Запоріжкокс, Трубосталь), Росії, Канаді, США і країнах Європи. У 2007 році Шуляк зайняла посаду генерального директора Midland Development Ukraine. Але після Революції Гідності, у лютому 2014 року, разом зі своєю бізнес-партнеркою Шуляк розірвала стосунки з російським бізнесом.
У 2005—2007 роках пані Шуляк входила до складу наглядової ради «Експрес-Банку». До свого обрання у Верховну Раду Олена Шуляк працювала здебільшого у галузях нерухомості та будівництва. У 2014−2015 роках Олена Шуляк очолювала наглядову раду Української будівельної спільноти. У жовтні 2017 року Олена Шуляк стала співзасновником компанії «Кріейтор», яка надає нерухомість в оренду.
Згідно з інформацією руху ЧЕСНО, Шуляк у 2014 році балотувалась до Київської міської ради від «Демократичного Альянсу» і була п’ятим номером у списку. Але мандат не отримала.
У 2015 році вона була одним з кандидатів на посаду голови Державної фіскальної служби України. У цьому разі посаду вона також не отримала.
У парламент Шуляк потрапила за неформальною квотою екс-прем'єр-міністра Гончарука, який керував «Офісом ефективного регулювання» (BRDO). Шуляк була членкинею правління та керівницею сектору «будівництво» у BRDO. Так вона потрапила у виборчий список «Слуги народу» і була обрана народною депутаткою.
"Ми з Олексієм Гончаруком познайомилися восени 2015 року. Під час першої зустрічі він запропонував мені долучитися до команди BRDO і перейматися питаннями, що пов’язані з регулюванням будівельної галузі. Подібний досвід роботи у мене вже був. Раніше я була членом Української будівельної спільноти і співпрацювала з іншими громадськими організаціями. Тема наведення ладу в галузі була для мене дуже близькою. Після Революції Гідності хотілося внести частинку своїх знань і умінь", - розповіла Олена Шуляк в інтерв’ю сайту НВ.
З листопада 2019 року вона була представницею Кабінету Міністрів у парламенті. Згідно з аналітикою руху ЧЕСНО за перший рік роботи парламенту Шуляк входила до списку нардепів, які мають найбільше ухвалених законопроєктів.
У парламенті голова партії представляє міжфракційне об’єднання народних депутатів «За Велике будівництво!». В ефірах Олена Шуляк розповідала про успіхи проекту Зеленського «Велике будівництво» і про корупцію у Державній архітектурно-будівельній інспекції, яку вже ліквідували.
У соцмережі минулого року розгорівся скандал щодо дорогих прикрас Олени Шуляк. Про любов до брендів написала журналістка Ганна Стешенко.
"Олена Шуляк була помічена із сумкою Versace, модель Virtus за майже 56 тис. грн. Колега зробив фото Шуляк у залі під куполом. Крупним планом – відомі сережки Van Cleef & Arpels – Alhambra загальною вартістю під 7 тис. євро або більше 210 тис. грн. За середньої зарплати нардепа 40 тис. грн на місяць", - написала журналістка.
Після цього користувачі соцмережі сперечалися щодо морального права депутатів дозволяти собі настільки коштовні сумки та сережки, коли вони розповідають про проблеми виборців з трибуни. Але Шуляк відповіла, що вважає це лицемірством, «якщо в звичайному житті ти носиш бренди, а потім приходиш в Раду, все різко знімаєш і починаєш грати іншу роль».
"Або ще гірше - купуєш спеціальний гардероб для Ради, показуючи свою простоту і скромність. Мені здається, так нечесно. Знаю масу випадків, коли перед ефірами депутати знімали дорогі прикраси, одягали просту біжутерію і виходили в ефір з дивовижними популістськими гаслами про захист пенсіонерів", - заявила Шуляк.
Але любов до відомих брендів і коштовностей нардепа зацікавила і НАЗК. Комп’ютерна система логічного та арифметичного контролю визнала її декларацію ризикованою. У жовтні 2021 року стало відомо, що Шуляк можливо є кінцевим бенефіціаром компанії InfrairAssets LTD і не передавала в управління корпоративні права в цій компанії. В запиті агентства Українські новини до НАБУ йшлося також про наявність у Шуляк незадекларованих коштовностей.
Зараз аналітична платформа YouControl виділяє бізнес групу родини Шуляк. До неї входить Олена та її чоловік, адвокат Олександр. Ця група займається нерухомістю (фірма «Мідленд Девелопмент Україна») та аудиторськими послугами («Аудиторська Фірма «Стандарт»).
Крім цього, на Олену Шуляк зареєстровано:
Олена Скобцева