Чим українці займаються під час відключення світла: результати опитування

Читать на русском

51% українців змогли адаптуватися до відключення світла

Читать на русском
Чим українці займаються під час відключення світла: результати опитування
Жінки частіше за чоловіків займаються хобі

51% українців змогли адаптуватися до відключення світла

Через ворожі обстріли в Україні тимчасово відключають світло, щоб зменшити навантаження на енергосистему країни. Коли немає електрики, українці найчастіше займаються хатніми справами. Про це свідчить опитування Gradus Research на замовлення Суспільного.

Так, хатніми справами займаються 44% опитаних (53% серед жінок та 36% — серед чоловіків). За цим з великим відривом йдуть:

  • відпочинок (18%),
  • перегляд контенту в інтернеті (18%, сюди входять соцмережі, месенджери, перегляд новин, відео тощо),
  • продовження навчання або роботи (17%),
  • хобі та дозвілля (13%),
  • спілкування телефоном, онлайн або наживо (13%);
  • походи та поїздки у справах (13%).

"Лише 3% українців переходили до іншого місця, де світло було (наприклад, кафе, друзі, родичі тощо)", — йдеться в повідомленні.

Під час відключення світла, окрім хатніх справ, жінки частіше за чоловіків займаються хобі та дозвіллям. Серед опитаних жінок таких 17%, а серед чоловіків — 9%. Проте чоловіки частіше продовжують працювати або навчатися (таких 20% серед чоловіків і 14% серед жінок), слухають музику або дивляться фільми та серіали (13% проти 9% серед жінок) або займаються фізичною активністю (займаються спортом або йдуть на прогулянку 10% чоловіків, коли серед жінок таких 7%).

"Молодь 18-24 роки частіше за інших займається хобі та дозвіллям (32%), слухають музику чи дивляться фільми та серіали (30%) або продовжують навчатися чи працювати (26%). Люди віком 55-60 років вкрай рідко займаються чимось іншим, крім хатніх справ та можливості приділити час собі та відпочити", — показують результати опитування.

Наскільки українці адаптувалися до відключень світла

Як показують результати опитування, 38% українців відчувають, що майже адаптувалися, а 13% — повністю, 39% говорять, що ще не змогли адаптуватися (30% радше не адаптувалися, 9% не адаптувалися взагалі), а решті 10% поки важко визначитися.

Чоловіки частіше за жінок кажуть, що змогли адаптуватися, таких 56%, коли серед жінок — 47%. Найбільш впевнено відчуває себе молодь 18-24 роки: вони вважають, що повністю адаптувалися до відключень світла (таких 22%, коли серед українців в цілому таких 13%).

"У містах з населенням менше 50 тисяч жителів також почувають себе трохи впевненіше порівняно з більшими містами: повністю адаптувалися 17%, коли серед більших міст таких лише 8%", — йдеться в повідомленні.

Чому відключення світла потрібне

Ракетні удари росії спрямовані на те, щоб зруйнувати енергосистему України. Обмеження застосовуються лише тоді, коли диспетчери бачать, що в певний регіон не можна доставити обсяг електроенергії, відповідний рівню поточного споживання. Причиною цього може бути дефіцит потужності, тобто в конкретний момент в енергосистемі виробляється електроенергії менше, ніж можуть спожити громадяни, промисловість та інші споживачі. А також, через пошкодження, коли електромережі не можуть нести підвищене навантаження як раніше, зокрема, доставляючи електроенергію з одного регіону в інший.

Українців просять економно використовувати електрику. Особливо зменшити використання найбільш енергомістких приладів: електроплит, електрочайників, електроінструментів, обігрівачів та кондиціонерів, духовок та прасок, мікрохвильових печей, кавоварок, пральних і посудомийних машин. Деталі тут. Також рекомендовано мати запас необхідних речей, яких саме дивіться тут

Нагадаємо, у частині Рівного зникло світло. Також Інформатор писав, що в Харкові вводять віялові відключення світла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.