У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
В соцмережах ширяться чутки про те, що військовозобов’язаним нібито можуть заборонити вступати до ВНЗ
У зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина зокрема, що передбачені статтею 53 Конституції України, яка стосується права на освіту.
Про це розповіла адвокатка Марина Бекало виданню ТСН.ua. Вона пояснила, що під час воєнного стану й справді можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини. Та такі обмеження мають бути передбачені законодавством, пояснює адвокатка. Також Бекало додала, що теоретично можна внести зміни до Закону України "Про освіту" й обмежити право чоловіків призовного віку вступати до ВНЗ.
"Але є всі підстави, що Конституційний суд визнає такі норми неконституційними. Адже це не тільки порушення конституційних прав громадян, тут зачіпаються інтереси держави", - каже адвокатка.
Нещодавно в мережі почала ширитись новина про те, що незабаром в Україні можуть заборонити військовозобов’язаним вступати до вишів, щоб "виконати план з мобілізації". Причиною цього стала стаття у виданні Фокус під назвою "Студенте, вам повістка. Чи можуть в Україні мобілізувати учнів університетів і коледжів". У матеріалі йшлося про те, що у суспільстві точаться дискусії щодо того, чи варто заборонити чоловікам вступати до вишів, адже у 2022 році чимало військовозобов’язаних вступали, щоб отримати право на відстрочку.
Згідно з законом, студенти, аспіранти та докторанти, які мають документи, що підтверджують факт навчання на денній або дуальній формі, звільняються від призову в армію на період здобуття освіти. Але у статті не було інформації, що Уряд серйозно планує розглянути й запровадити відповідне рішення.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що на росії запустили електронні повістки: Подоляк розповів, чи варто українцям чекати подібної ініціативи в "Дії".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.