У росії запустили електронні повістки: Подоляк розповів, чи варто українцям чекати подібної ініціативи в "Дії"

Читать на русском

В Україні надсилати повістки через "Дію" не планують, повідомили в Офісі президента

Читать на русском
Подоляк та повістки
Подоляк розповів, чи стануть в Україні роздавати повістки в "Дії"

В Україні надсилати повістки через "Дію" не планують, повідомили в Офісі президента

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що в Україні немає потреби вводити електронні повістки. Наразі в нас є налагоджений план мобілізації, який виконується в заданих нормах. Водночас, термінове введення електронних повісток в росії він назвав панікою верхівки рф, та зазначив, що це вказує на величезні втрати серед окупантів.

Про це Михайло Подоляк розповів 24 каналу. Загалом, росіяни тепер будуть отримувати повістки через додаток “Госуслуги” (аналог нашої “Дії”). Відповідно, відправлення такої повістки на болотах будуть прирівнювати до вручення паперового документу в руки. Усіх “ухилянтів” планують карати за законом, наче вони отримали повістку на руки і не прийшли до військкомату.

Водночас, радник голови ОП запевнив, що українцям наразі не варто чекати подібної функції в нашій “Дії”. Справа в тому, що на росії просто паніка через втрати, і вони вирішили терміново провести таке голосування.

“Сьогодні немає потреби змінювати порядок мобілізації в Україні. В Росії ж відбулась істерична дія через парламент, коли депутати тричі проголосували і отримали електронний мобілізаційний документ”, – зазначив Подоляк.

Він додав, що в Україні процес мобілізації налагоджений та працює згідно з усіма очікуваннями та нормами законодавства. Також радник голови ОП виділив три фактори, що впливають на мобілізацію:

  • В Україні налагоджено контрольований процес мобілізації – ним займаються в Міноборони та ЗСУ;
  • Для запроваження повісток через “Дію”, як раніше повідомляв міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, потрібно змінювати забагато документів та регуляторних актів у законодавстві. Зараз у цьому немає нагальної потреби;
  • Українські територіальні центри комплектації й так працюють досить ефективно, а за наявності якихось незначних помилок, їх виправляють військові.

Таким чином, за даними Подоляка, Україна не буде відповідати на російські електронні повістки аналогічним кроком. Не дивлячись на те, що це питання обговорювалося і раніше, відповідь на нього не змінилася – потрібно вносити забагато змін, а нагальної потреби в них зараз немає.

Повістки в Україні

Нещодавно в парламенті України запропонували відправляти повістки за допомогою месенджерів. Про це ще наприкінці березня розповели представники Верховної Ради. Згодом питання намагалися розширити. Юристи у відповідь на це прямо заявили, що подібна ініціатива – незаконна. Крім цього, якщо за основу хотіли взяти вручення судових повісток, то для їх отримання все одно потрібні були підпис або відеозапис вручення.

Водночас, у Кабміні дозволили вручати повістки на руки військовозобов'язаним незалежно від місця військовго обліку. Таким чином, ТРК можуть здійснювати призов незалежно від того, де чоловік знаходиться на обліку. Така ініціатива розповсюджується тільки на особливий період під час загальної мобілізації.

Нагадаємо, що Шмигаль розповів, коли може розпочатися контрнаступ ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.