Компанії та ВНЗ можуть заплатити штраф від 5 100 до 8 500 тисяч, якщо їхні співробітники не мають документа про військовий облік
При прийманні на роботу або навчання відділ кадрів компанії або ж навчального закладу обов'язково має перевірити, чи має той, кого вони приймають, документ про військовий облік. Якщо його немає - підприємствам та ВНЗ загрожує штраф. Мова йде про військовозобов'язаних та чоловіків мобілізаційного віку.
Про це пише РБК-Україна із посиланням на юриста Антона Марініча.
"Розмір штрафу під час дії військового стану становить від 5100 грн до 8500 грн. Як під час прийняття на роботу, так і при вступі на навчання обов'язковою умовою є перебування кандидата або абітурієнта на військовому обліку. При цьому обов'язково має пред'являтися один із військово-облікових документів", - сказав Марініч.
Таким документом може бути не лише військовий квиток, адже його видають не всім категоріям чоловіків у вічі 18-60 років. Ось що дозволяє працювати спокійно і не платити штрафи:
"На початку 2023 року додалася можливість пред'явити такий документ в електронній формі – з використанням мобільного додатка "Дія", але ця функція ще в роботі. Військово-облікові документи з'являться у цьому додатку в майбутньому", – пояснив юрист.
Раніше начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов заявив, що приймати на роботу чи зараховувати на навчання військовозобов'язаного можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. При цьому такої норми немає у разі одруження чи лікування.
Але нюанс все ж є. Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі військово-обліковий документ. Медичну допомогу йому нададуть - якщо вона термінова. Але коли йдеться про планове лікування, то медики такий документ попросять.
Раніше Інформатор писав про те, що чиновники масово використовують систему "Шлях" для відпочинку за кордоном. Більшість з них повертається додому, проте є й такі, що залишаються під час воєнного стану в інших країнах.
Ми також повідомляли про українські прикордонники не мають повноважень чи службових обов'язків вручати повістки під час перетину кордону військовозобов'язаними. Але якщо спроба перетину є незаконною - тоді складуть протокол і передадуть його до суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.