Чи є загроза для ЗАЕС через підрив Каховської ГЕС: "Енергоатом" оцінив ризики

Читать на русском

"Енергоатом" моніторить ситуацію і слідкує за діями окупантів на ЗАЕС разом з МАГАТЕ

Читать на русском
Вплив підриву Каховської ГЕС на Запорізьку АЕС
Чи вплине підрив Каховської ГЕС на Запорізьку АЕС

"Енергоатом" моніторить ситуацію і слідкує за діями окупантів на ЗАЕС разом з МАГАТЕ

Підрив окупантами Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС. Наразі ситуація контрольована. Водночас рівень води у водосховищі стрімко знижується. 

Про це повідомили в "Енергоатомі". Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Станом на 08:00 рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

"Вночі 6 червня 2023 року окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС", - зазначили в "Енергоатомі".

"Енергоатом" моніторить ситуацію і слідкує за діями окупантів на ЗАЕС разом з іншими міжнародними організаціями, що присутні на станції, зокрема, МАГАТЕ. Про будь-які зміни оперативно повідомлять.

Реакція МАГАТЕ на підрив Каховської ГЕС 

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії стежать за ситуацією на Запорізькій АЕС. Наразі безпосереднього ризику для ядерної безпеки атомного об'єкта немає. 

"МАГАТЕ відомо про повідомлення щодо пошкодження Каховської дамби в Україні. Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією, на станції немає безпосереднього ризику для ядерної безпеки", – йдеться у повідомленні агентства. 

За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС розпочато розслідування за статтею екоцид

За даними Херсонської обласної прокуратури, 6 червня близько 03:00 години російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. В результаті цього відбувається підняття води та затоплення населених пунктів поблизу річки Дніпро. Наразі вживаються заходи для встановлення масштабів руйнування. Проводяться першочергові дії для фіксування злочину, скоєного армією країни-агресорки. Слідчі розпочали досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни (ст. 441, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про загрозу затоплення до 80 населених пунктів. За його словами, триває евакуація жителів районів підтоплення. Наразі проводяться евакуаційні заходи з мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

"Оцінюємо наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена. Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи", - акцентував Шмигаль. 

Раніше ми писали, що Україна закликає тиснути на росію, щоб та закрила шлюзи на Каховській ГЕС. Крім того, окупанти заявили, що почали скидати воду з греблі Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.