Чи є загроза для ЗАЕС через підрив Каховської ГЕС: "Енергоатом" оцінив ризики

"Енергоатом" моніторить ситуацію і слідкує за діями окупантів на ЗАЕС разом з МАГАТЕ

Вплив підриву Каховської ГЕС на Запорізьку АЕС
Чи вплине підрив Каховської ГЕС на Запорізьку АЕС

Підрив окупантами Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС. Наразі ситуація контрольована. Водночас рівень води у водосховищі стрімко знижується. 

Про це повідомили в "Енергоатомі". Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Станом на 08:00 рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.

"Вночі 6 червня 2023 року окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Внаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС", - зазначили в "Енергоатомі".

"Енергоатом" моніторить ситуацію і слідкує за діями окупантів на ЗАЕС разом з іншими міжнародними організаціями, що присутні на станції, зокрема, МАГАТЕ. Про будь-які зміни оперативно повідомлять.

Реакція МАГАТЕ на підрив Каховської ГЕС 

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії стежать за ситуацією на Запорізькій АЕС. Наразі безпосереднього ризику для ядерної безпеки атомного об'єкта немає. 

"МАГАТЕ відомо про повідомлення щодо пошкодження Каховської дамби в Україні. Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією, на станції немає безпосереднього ризику для ядерної безпеки", – йдеться у повідомленні агентства. 

За фактом підриву окупантами Каховської ГЕС розпочато розслідування за статтею екоцид

За даними Херсонської обласної прокуратури, 6 червня близько 03:00 години російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. В результаті цього відбувається підняття води та затоплення населених пунктів поблизу річки Дніпро. Наразі вживаються заходи для встановлення масштабів руйнування. Проводяться першочергові дії для фіксування злочину, скоєного армією країни-агресорки. Слідчі розпочали досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами екоциду та порушення законів і звичаїв війни (ст. 441, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України). Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про загрозу затоплення до 80 населених пунктів. За його словами, триває евакуація жителів районів підтоплення. Наразі проводяться евакуаційні заходи з мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

"Оцінюємо наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена. Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи", - акцентував Шмигаль. 

Раніше ми писали, що Україна закликає тиснути на росію, щоб та закрила шлюзи на Каховській ГЕС. Крім того, окупанти заявили, що почали скидати воду з греблі Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube