Чи є в росіян шанси відновити свій ракетний потенціал та скільки їм для цього знадобиться часу?

Чи є в росіян шанси відновити свій ракетний потенціал та скільки їм для цього знадобиться часу?

Читать на русском

Виробництво ракет складно здійснювати в умовах санкцій

Читать на русском
Ракети росії
Нещодавно в росії з'явилися чергова партія іранських дронів

Виробництво ракет складно здійснювати в умовах санкцій

За наступні три місяці росіяни не зможуть відновити й третину ракетного потенціалу, який вони мали на початку повномасштабного вторгнення до України. Виробництво такого озброєння триває довго до того ж ситуацію ускладнюють західні санкції. 

Про це в ефірі телемарафону сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Росія буде використовувати будь-які способи посилення свого потенціалу. Восени та взимку РФ випустила велику кількість ракет. Їй не вдасться накопичити навіть третину того за той період, що залишився до осені", - сказав Ігнат.

Однак це не значить, що у рф не намагатимуться отримати якісь додаткові системи від інших країн.

"Ворог намагатиметься отримати додаткові системи від інших країн. Про це говорять вже пів року, ми знаємо, які країни хотіли долучитися до цього. Їм вдасться щось накопичити, але такий потенціал, який вони накопичували десятиліттями, навряд чи вийде мати на озброєнні", - додав речник.

Скільки ракет росіяни випустили по Україні? 

За даними Генштабу ЗСУ, за рік від початку повномасштабного вторгнення росія випустила по Україні майже п’ять тисяч ракет та здійснила ще майже 3,5 тисячі авіаційних ударів та 1,1 тис. ударів із застосуванням безпілотників.

За підрахунками аналітиків, така кількість ракет коштувала росії більш ніж $16 млрд. Для порівняння, для бомбардування Іраку в 2003 році США використовували ракет приблизно на $1 млрд. Майже аналогічну суму США витратили на ракетний удар по Іраку в 1991 році під час операції «Буря в пустелі». А на боротьбу проти «Ісламської держави» у Сирії та Іраку США витрачали близько $10 млн на день для ракетних та авіаційних ударів. Це вчетверо менше середніх витрат РФ.

Таким чином, за підрахунками Forbes, обстріл України — одне з найдорожчих ракетних "задоволень" у сучасній історії. Але, на відміну від операцій США та союзників, вони не дали відчутної переваги для рф на полі бою та не стали ефективними для руйнування економіки України.

Нагадаємо, нещодавно росіяни отримала нову партію іранських дронів-камікадзе, не виключено, що нині вони можуть накопичувати ракети, аби восени вдарити по енергетиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.