Банк надає виключно інформацію про здійснення покупок за картками, які користувач долучив до програми Нацкешбек і в магазинах, що беруть участь в програмі, безпосередньо в Дію
Адвокат Богдан Янків висловив побоювання, що участь у програмі Національний кешбек означає відмову від банківської таємниці та дозвіл для ДПС бачити всі транзакції, що проходять по картці. Між тим, заступниця голови правління ГЛОБУС БАНКУ Анна Довгальська вважає цю ідею хибною.
“Насправді “Національний кешбек” розроблявся з урахування всіх чинних законів про захист персональних даних. Тому ми не вважаємо, що користувачам програми загрожує “витік” персональної інформації. Зокрема банк надає виключно інформацію про здійснення покупок за картками, які користувач долучив до програми “Нацкешбек” і в магазинах, що беруть участь в програмі, безпосередньо в “Дію”. Тому я вважаю, що громадяни можуть бути спокійні: їхній “цифровій” безпеці ніщо не загрожує. Щодо самої програми “Національний кешбек”, то зазначу, всі показники Нацкешбеку зростатимуть. Йдеться, як про користувачів картками, так і про виробників товарів. Гадаю, що до кінця року чудовим результатом буде сумарно 4-4,5 млн користувачів, 2 тис. виробників з 400 тис. товарів”, - сказала Анна Довгальська.
Наразі інспектор із Податкової не може зайти на рахунок ні фізичної особи, ні юридичної особи, ні ФОПа і не може знати, скільки ж вони заробляють до того моменту, поки не проведе обґрунтовану перевірку. Але, на думку адвоката Богдана Янківа, вже є спроби протестувати, як може відбуватися відкриття банківської таємниці без цього.
“Наприклад, у разі запровадження програми "Національний кешбек". Зокрема, згідно з постановою Кабміну №952, якою впроваджується Нацкешбек, всі, хто відкриває картку для отримання кешбеку в банку, погоджуються, що до неї буде мати доступ ДПС і щодо неї не буде діяти норма Закону про банківську таємницю. Щоправда, тут йдеться виключно про картку, яка використовується в програмі "Національний кешбек" без поширення на інші рахунки та картки”, - каже Богдан Янків.
Збереження банківської таємниці залишається одним із принципових завдань Національного банку України, яке набуває особливої актуальності у світлі інтеграції України до ЄС, де банківська таємниця також є важливою сутністю та інститутом. Про це 16 жовтня в інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна" заявив голова НБУ Андрій Пишний.
"Банківська таємниця – це те, що визначає банківський сектор як окремий, можна сказати, пласт у соціальній взаємодії та одного із суб'єктів захисту демократії. Без банківської таємниці неможливо уявити ані ефективної банківської діяльності, ані довіри суспільства до легальної фінансової системи", – сказав Пишний.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.