Чи встигнуть обладнати школи укриттями до 1 вересня і хто повинен це оплачувати

Читать на русском

При місцевій владі зараз створені комісії для обстеження укриття, до її складу обов'язково входить представник ДСНС

Читать на русском
Чи встигнуть обладнати школи укриттями до 1 вересня і хто повинен це оплачувати

При місцевій владі зараз створені комісії для обстеження укриття, до її складу обов'язково входить представник ДСНС

В Україні займатися захисними спорудами мають їх балансоутримувачі та власники, а це – засновники закладів освіти. Простіше кажучи — це практично завжди місцева влада.

Про це в інтерв’ю "Українській правді. Життя" розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов, передає Інформатор.

Хто має облаштовувати укриття

Фінансування укриттів у державних і комунальних школах має здійснюватися за кошти місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, наприклад, благодійної допомоги, грантів. Тобто органи місцевого самоврядування мають виділити кошти на облаштування укриття

Також джерелом фінансування для облаштування укриттів може бути міжнародна допомога. Батьки також можуть допомагати фінансово для облаштування укриттів, але це має бути добровільна допомога – ніхто не може примушувати батьків здавати будь-які кошти на облаштування укриття.

Чи встигнуть на місцях обладнати школи укриттями до 1 вересня

Питання облаштування укриттів у закладі освіти для організації безпечного освітнього процесу непросте, адже є різні типи захисних споруд. 

"Маємо дуже складні, подекуди — нереальні для виконання у короткі терміни  вимоги до їхнього облаштування, які потребують великих фінансових витрат, адже укриття має бути оснащене водовідведенням, вентиляцією, захищенним від затоплення", - каже Горбачов. 

За його словами, навіть облаштування захисних споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, зокрема підвалів, потребує часу та фінансових ресурсів. А бюджети громад, які є засновниками закладів освіти та відповідають за їх матеріально–технічне забезпечення, дуже обмежені в умовах воєнного стану. 

"На жаль, неможливо за такий короткий період зробити те, що нами не планувалося і в бюджети не закладалося. Бо ми мирні люди - і до війни не готувалися", - зазначив Горбачов. 

Нагадаємо, в Україні лише 8 % шкіл мають укриття для початку навчального року. Крім того, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва.

Також Інформатор писав, що у школах кожну дитину будуть навчати евакуюватись.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.