У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
За бажанням пенсіонера «низьку» зарплату можна вилучити з підрахунку пенсії
Під час війни в українців дохід суттєво знизився. Втім, в Пенсійному фонді роз’яснили, що цей період можна не враховувати при обчисленні пенсії. Такі умови закріплені законодавством.
Українці, яким виповнилося 60 років, зможуть вийти на пенсію з 1 січня 2023 до 31 грудня 2023, якщо зможуть накопичити 30 років страхового стажу. На розмір майбутньої виплати впливають кілька факторів, в тому числі – розмір заробітної плати. Про це повідомляє Пенсійний фонд України.
"Минулого року до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" було внесено зміни, які дозволяють, якщо це доцільно, виключити як невигідні з періоду, за який враховується зарплата для обчислення пенсії, місяці заробітної плати, нарахованої в період воєнного стану та впродовж трьох місяців після його припинення", - йдеться в повідомленні.
Тобто, період роботи під час воєнного стану буде враховано до страхового стажу з урахуванням сплачених внесків, а заробіток для обчислення пенсії за цей час можна не враховувати.
Можливість виключення місяців із «невигідною» заробітною платою (низькими порівняно з іншими місяцями коефіцієнтами) з періоду, за який враховується заробіток, передбачено саме для того, щоб не допустити зменшення зарплати для обчислення пенсії, і, в результаті, підвищити розмір пенсії.
Таке виключення називають "оптимізацією заробітку". При "оптимізації" можливо виключити із підрахунку зарплати періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд, але не більш як 10% тривалості страхового стажу, обчисленого в одинарному розмірі.
Додатково (понад 10% страхового стажу) за бажанням пенсіонера може бути виключено, зокрема, період карантину (з місяця його запровадження у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення), воєнного стану (з місяця його введення та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування). Бажання пенсіонера – це його вибір, який зазначається в заяві: вилучити з підрахунку обраний період або зробити це автоматизованим способом.
У всіх випадках після проведення оптимізації період, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
Раніше ми писали, що з 1 квітня заплановано перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. Однак це не індексація, а саме перерахунок.