Як в Україні купити Bitcoin: найпопулярніші способи

В останні роки з'явилося й безліч сайтів і додатків для покупки й обміну криптовалюти

Криптовалюта в Україні
Криптовалюта стає все популярнішою у світі й в Україні - де її купити

Криптовалюта стає все популярнішою у світі. Україна також не стоїть осторонь цього процесу. Ба більше, наша країна у трійці світових лідерів з її використання.

Про це пише "РБК-Україна". Є чотири найпопулярніші варіанти купівлі криптовалюти: криптовалютні біржі (централізовані і децентралізовані), P2P-платформи, онлайн та офлайн обмінники, криптомати.

Криптовалютні біржі

Централізовані криптовалютні біржі дають можливість здійснювати операції із цифровими валютами 24/7, пропонують широкий вибір активів, різні способи поповнення балансу (включно з банківськими картками), детальні інструкції, а також цілодобову службу підтримки. Окрім купівлі, на криптовалютних біржах можна також здійснювати торгівлю криптовалютами, й зберігати цифрові активи на спеціальних гаманцях. Наприклад, придбати цифровий актив на платформі WhiteBIT — одній з найбільших європейських централізованих криптобірж родом з України — можна через розміщення торгового ордера. Перед цим, потрібно створити обліковий запис та пройти швидку верифікацію (наприклад, за допомогою додатка "Дія") та поповнити баланс.

Купити криптовалюту на WhiteBIT можна й без розміщення ордера, а одразу через вкладку "Швидкий обмін", яка також розташована в розділі "Торгівля". Завдяки простому дизайну розібратися у роботі з платформою можна досить швидко.

Нещодавно WhiteBIT оновив свою платформу. Тепер біржа може одночасно обслуговувати значно більшу кількість користувачів у моменті. Всього представлено понад 350 торгових пар, 270 активів та 10 державних валют. Найвищий середньодобовий обсяг торгів становить понад 2,5 мільярда доларів.  

P2P-платформи

Платформи Peer-to-Peer дають змогу торгувати без посередників. Для того, щоб придбати криптовалюту треба зареєструватися та виставити оголошення. У ньому потрібно зазначити кількість активу, ціну, умови та метод оплати, ліміти транзакцій та маржу. На майданчику реалізовано рейтинг користувачів, який залежить від кількості угод та відгуків. 

Вигода торгівлі на таких платформах полягає в мінімальних комісіях, можливості відмовитися від угоди та інтуїтивному інтерфейсі. Наприклад, на Bitcoin Global відсутні комісії за купівлю та продаж криптовалюти, є мобільний застосунок та гаманець. Утім, варто пам'ятати й про ризики, пов'язані з безпекою та шахрайством, тому перед купівлею біткоїна через P2P-платформу слід уважно перевірити рейтинг продавця.

Онлайн-обмінники

В онлайн-обмінниках можна швидко обміняти нацвалюту – фіат, на криптовалюту й навпаки. Це можна зробити як в онлайн-режимі через перекази на карту, так і офлайн готівкою.

Для роботи онлайн-обмінниками необов’язково реєструватися та проходити підтвердження особи, але при великих операціях сервіс обміну криптовалюти може запросити особисті дані. Як правило, на подібному сайті потрібно просто залишити заявку на обмін. Деталі угоди обумовлюються в момент, коли з користувачем зв’язується оператор, але можливий і автообмін.

Особливістю онлайн-обміну є ліміт на максимально доступну кількість активів. Більшість сайтів обмежуються обміном до 0,1–0,3 BTC (або іншого активу в цьому еквіваленті).  

Офлайн-обмінники

Це фізичні точки обміну криптовалюти, які працюють за принципом звичних пунктів обміну валют. В обмін на національну валюту клієнт отримує цифровий актив. Фізичні пункти обміну сфокусовані на кількох великих криптовалютах і встановлюють мінімальний високий обсяг обміну.

Купити криптовалюту в офлайн-обміннику можна в еквіваленті від 0,5 BTC. Прихильниками такого способу купівлі цифрових активів найчастіше є великі гравці ринку.

Криптомати

Для обміну криптовалюти на національну валюту можна скористатися послугами криптоматів. Це спеціальні термінали, які дають змогу купувати та продавати біткоїн та інші криптовалюти за готівку.

Пристрої відправляють BTC на криптовалютний гаманець в обмін на державну валюту. Усе, що потрібно зробити, — ввести гроші в банкомат, а потім надати номер рахунку або просканувати QR-код криптогаманця. Криптомати стягують велику комісію (до 20%), але не зберігають дані про покупців. В певних випадках потрібно підтвердити особу. Суттєвим недоліком цього способу є те, що такі термінали поки доступні тільки у великих містах. Найближчу машину для покупки BTC можна знайти на Coinatmradar.

Де можна використовувати біткоїн 

У багатьох країнах криптовалюта застосовується для здійснення покупок і торгівлі на біржі нарівні з національними валютами. Наприклад, у США, Японії, частині країн ЄС та інших державах біткоїнами можна розплатитися, наприклад, за авіаквиток, номер в готелі або прокат автівки.

Україна також активно інтегрує криптовалюту в повсякденне життя. Отже, приймають оплату в "крипті" — Фокстрот, Stylus, Varus, "Техно Їжак", WOG та інші. Крім того, біткоїн можна використати як інвестиційний інструмент, оскільки його ціна може змінюватися в залежності від попиту та пропозиції. Утім варто пам'ятати й про ризики, пов'язані з торгівлею криптовалютами, тому перед початком торгівлі слід ретельно ознайомитися з умовами та правилами біржі, провести власний аналіз ринку.

НАБУ займеться розслідуваннями корупційних криптоактивів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вмітиме виявляти й розслідувати корупційні криптоактиви. Для цього детективи та аналітики пройдуть навчання. Воно триватиме з травня 2023 по січень 2024 року.

"Понад 250 детективів і аналітиків НАБУ розпочали вивчати інструменти "сучасної" корупції – криптовалютні технології. Бюро розуміє, що значну частину вкрадених коштів топкорупціонери намагаються акумулювати, використовувати та приховати в криптовалюті", - йшлося у повідомленні НАБУ.

Тренінг "СryptoEdge" про криптовалютні технології та методики розслідування злочинів з використанням віртуальних активів є наймасштабнішим в історії бюро. Серед експертів – фахівці з віртуальних активів та провідні тренери з України та світу, представники криптоспільноти та розробники аналітичного інструментарію.

Нагадаємо, ЄС затвердив перші у світі всеосяжні правила регулювання ринку криптовалюти. Крім того, законодавці Британії запропонували регулювати криптоіндустрію як гемблінг.

Також Інформатор писав, чи стане біткоїн новою головною резервною валютою у світі, замінивши долар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube