За даними Мінфіну, інфляція сягає 28%, а бюджет Мінистерства освіти становить 156 млрд грн
Як повідомляє Державна служба з питань праці, згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», припиняється індексація доходів фізичних осіб, зокрема зарплат та стипендій. Між тим, у міністерства освіти зросли витрати, зокрема на облаштування укриттів.
“23 листопада 2022 р. Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX. Законом передбачено ряд важливих показників на 2023 рік, зокрема зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”, - йдеться у повідомленні Державної служба з питань праці.
Водночас там звертають увагу на те, що зупинення дії Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” торкнеться не лише заробітної плати, це стосуватиметься й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим Законом. Зокрема:
Як повідомляє Міністерство фінансів України, у Державному бюджеті України на 2023 рік передбачено 156 млрд грн на фінансування освіти за загальними та спеціальними фондами.
«У 2023 році фінансування освіти залишається пріоритетом держави. Тож у цьому році ми зосередилися на безпеці учнів, студентів, учителів, викладачів. Тому у держбюджеті вперше передбачено кошти для забезпечення надійних та належно обладнаних укриттів. Адже у всіх закладах має бути створене безпечне середовище. Уряд України робить усе можливе для того, щоб освітній процес був безпечним, а освіта ‒ якісною та доступною», - прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Пріоритетними напрямами фінансування у 2023 році будуть:
Жахливий стан української економіки окреслив Міністр фінансів України Сергій Марченка у колонці для впливовому журналі TIME, що була опублікована 13 січня.
“Рік тому економіка України мала міцний фундамент: борг до ВВП становив менше 50%, а дефіцит бюджету - 3,5%. А потім розпочалась повномасштабна війна. І ми опинилися в новій реальності з зовсім іншими фінансовими потребами. Кошти, які мали бути спрямовані на цілі сталого розвитку, посилення конкурентоспроможності країни, були перенаправлені на оборону, гуманітарні потреби, підтримку людей, які постраждали від війни. У 2023 році на національну безпеку і оборону буде спрямовано близько 50% видатків державного бюджету”, - пише Сергій Марченко.
За словами міністра, місяці війни перетворили Україну з країни зі стабільними фінансовими показниками на країну, яка спрямовує всі ресурси на боротьбу, долаючи значні економічні наслідки:
Разом з цим, за даними міністра фінансів, якщо в перший місяць війни бізнес в Україні був практично паралізований, то сьогодні не працює лише 10% підприємств. Економічна і фінансова системи продовжують повноцінно працювати. Доходи бюджету з квітня зросли на 20%. Профінансовані всі соціальні видатки, пенсії, заробітні плати вчителям та медикам, а також сектор безпеки і оборони.
У 2023 році дефіцит державного бюджету України сягне 38 млрд доларів. Постійні масовані ракетні обстріли по всій території України продовжать збільшувати витрати на відбудову та економічні втрати у наступному році.
Як раніше повідомляв Інформатор, у 2023 році не передбачено збільшення мінімальної зарплати. А пенсії проіндексують. Крім того, за прогнозами експертів, курс долару залишиться більш-менш стабільним. Натомість, 1 січня підвищаться тарифи на комуналку.