Чи варто Китаю погрожувати війною США: наскільки потужна армія Піднебесної

Китай не мав жодного бойового досвіду з 1979

Чи варто Китаю погрожувати війною США: наскільки потужна армія Піднебесної

Поки більшість медіа спостерігають за турне спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі країнами Азії, Інформатор зібрав інформацію про те, наскільки сильна китайська армія. 

Непереможна армія КНР?

Ще у жовтні 2021 року видання Al Jazeera писало, що під керівництвом президента Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна армія перетворилась на одну з найбільш крупних бойових сил у світі та налічує понад 2 мільйони людей. Тоді ж світові аналітики намагалися спрогнозувати ймовірність великого військового конфлікту між США та Китаєм за Тайвань. Ще рік тому, за інформацією світових ЗМІ, Сполучені Штати поставляли Тайваню новітнє озброєння, водночас Китай посилено тренував своїх військових та нарощував армію.    

Нагадаємо також, що у 2019 році під час військового параду на честь Національного дня Китай представив міжконтинентальну балістичну та гіперзвукову ракети. 

Здавалося б, масштаби вражають, тим більше, що прямо зараз під час військових навчань поблизу Тайваню Китай демонструє повну бойову готовність та попереджає США, загрожуючи війною. Кілька днів тому через можливий візит Пелосі на остров Китай навіть активізував артилерію і авіацію. 

Чи переможна армія КНР?

Проте, як повідомляє китайський політолог Міньсінь Пей, справжня боєздатність китайської армії може виявитися не такою потужною, як про нею розповідають у медіа. 

«Російська армія показала себе в Україні набагато гірше, ніж очікувалося. Це не обіцяє нічого доброго і Народно-визвольній армії Китаю, яка має багато тих же недоліків, деякі з яких, такі як політизація і відсутність бойового досвіду, ще більш виражені», - пише Міньсінь Пей. 

Причини, за словами політолога, ті самі, що й у росії. Перша причина - тотальна корупція у державних органах влади та військовому відомстві зокрема, яку Сі Цзіньпін навряд чи не зміг побороти через кумівство та безконтрольність. Друга причина - підвищена увага у демонстрації техніки та відсутність реальних тренувань в умовах, наближених до бойових. Третя причина - політизованість та централізація. По суті національна армія Китаю знаходиться під повним контролем Комуністичної партії держави і її основна задача - захист політичної монополії партії. 

Окрім цього, на відміну від росії, Китай не має жодного бойового досвіду, оскільки Китайські збройні сили не брали участь у реальних битвах з часів прикордонної війни з В'єтнамом у 1979 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube