Лідери домовилися й надалі бути в постійному контакті, а також поговорили про подальші дипломатичні кроки
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з французьким лідером Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Британії Кіром Стармером. Політики обговорили санкції проти РФ та дипломатичні кроки. Також темою було виготовлення зброї в Україні.
Переговори відбулися у вівторок, 20 травня. Про це повідомив глава держави у соцмережах та пресслужба ОП.
Так, Зеленський і Макрон обговорили підтримку української армії, оборонну співпрацю та внутрішнє виробництво зброї в Україні. Також приділили увагу відносинам і координації зі США. Лідери продовжили підготовку рішень у межах коаліції охочих.
Своєю чергою, зі Стармером український лідер обговорив основні деталі спільної дипломатичної роботи й можливі зустрічі, які здатні реально забезпечити припинення вогню й рух до тривалого миру. Також ішлося про вчорашню розмову з Дональдом Трампом і спільні дії в межах коаліції охочих.
"Глава держави подякував Великій Британії за нові санкції проти об’єктів військового, енергетичного та фінансового секторів Росії, що допомагають примушувати РФ до миру. Крім того, 17-й пакет санкцій проти Росії сьогодні схвалив ЄС. Президент зазначив, що європейські партнери вже готують наступні кроки в тиску на Росію для припинення війни, і додав, що було б добре, якби Сполучені Штати Америки також допомогли", - додали в ОП.
19 травня американський президент провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Після цього він зв'язався з кремлівським правителем Путіним, розмова тривала дві години.
Дональд Трамп після переговорів виступив із короткою заявою, в якій пообіцяв, що Росія та Україна "негайно" почнуть переговори про припинення вогню. Жодних деталей або умов не було озвучено. Слова звучали радше як піар, ніж як реальний дипломатичний прорив.
Кремль після розмови поспішив оприлюднити власну інтерпретацію: контакт був, мовляв, "змістовним", "прямим" та "корисним". Путін уникнув конкретики, але його помічник Юрій Ушаков акцентував на тому, що Росія нібито готова до мирних переговорів - без жодної згадки про виведення військ або припинення бойових дій.
Президент Володимир Зеленський після розмови Трампа й Путіна зберіг стриманість. Він заявив, що Україна вітає будь-які зусилля, спрямовані на мир, однак зазначив, що будь-який діалог має базуватися на повазі до суверенітету й територіальної цілісності України. Президент підкреслив, що Україна не відмовиться від курсу в НАТО, закріпленого в Конституції. Також Україна не погодиться на нейтральний статус, чого вимагає Кремль. Окремо наголошувалося, що ні Україна, ні її партнери не отримали попередження про зміст переговорів між Трампом і Путіним, що викликало додаткове занепокоєння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.