Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Для призначення пенсії важлива тільки кількість страхового стажу
Останнім часом серед українців стала поширюватися інформація про те, що власники земельних паїв можуть не отримати пенсії. У Пенсійному фонді прокоментували ці припущення.
Володіння як паєм землі, так і великим наділом землі, не може стати підставою для відмови в призначенні пенсії. Це повідомили в Пенсійному фонді України.
За даними ПФУ, земельний пай будь-якої площі не може бути причиною відмови в пенсійних виплатах.
“Для призначення пенсії важлива тільки кількість страхового стажу”, – акцентують увагу у відомстві.
Крім того, там нагадали, у якому віці та з яким стажем можна стати пенсіонером. За даними ПФУ, отримувати пенсію з 60 років можна, якщо є щонайменше 30 років страхового стажу. Без такого стажу українці цього року можуть вийти на пенсію лише з 63 років, для цього буде достатньо 20-річного стажу. При виконанні 65 років і наявності 15-річного стажу також можна вийти на пенсію.
Зі стажем менше 15 років українці можуть отримати лише соціальну допомогу за певних умов.
Одразу слід сказати, що більшості пенсіонерів не слід очікувати радикального збільшення виплат. Для порівняння – запланована індексація призведе до збільшення середнього розміру пенсії на 16%. При цьому за даними Пенсійного фонду України середній розмір пенсій у 2023 році фактично збільшився на 14%. Це означає, що нічого такого радикального не відбудеться, що виходило б за рамки звичайного перерахунку. І все ж таки певні категорії пенсіонерів відчують більш суттєві зміни.
«Величезна різниця. Ми хочемо диспропорцію прибрати - ми запроваджуємо бали, і у людей – вчителів, лікарів в першу чергу, у кого були стабільні середні заробітні плати, – у них зарплати прирівняються, і у людей, які раніше виходили на пенсію, пенсії значно підтягнуться до сучасного рівня. Ми називаємо це справедливою індексацію. Пенсія буде індексуватися справедливо, незалежно від часу виходу на пенсію, це буде завжди однаковий рівень для всіх людей, які пройшли однаковий шлях», - зазначив Денис Шмигаль.
Перерахунок буде здійснюватися у два кроки:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.