Чи скасують комендантську годину в Києві в новорічну ніч

Читать на русском

Комендантська година у Києві діє з одинадцятої вечора до п'ятої ранку

Читать на русском
Чи скасують комендантську годину в Києві в новорічну ніч
Ялинка на Софійській площі

Комендантська година у Києві діє з одинадцятої вечора до п'ятої ранку

У Києві в новорічну ніч продовжить діяти режим комендантської години. У столиці не буде великих святкувань Нового року та Різдва. Також ялинку на Софійській площі не будуть підсвічувати під час повітряної тривоги.

Про це в ефірі телеканалу "Київ" заявив заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко. За його словами, під час свят можна буде підходити до ялинки, дивитися, але при цьому дотримуватися правил безпеки.

"Гірлянду на ялинці на Софійській площі вмикатимуть. Точно це буде Різдво і Новий рік. Будемо намагатися включати її вечорами, щоб кияни могли відчути елемент свята. Швидше за все, режим комендантської години буде діяти і на Новий рік. Тому жодних великих святкувань Нового року та Різдва у столиці не буде. Підійти до ялинки, подивитися, дотримуватися правил безпеки - так. Не буде підсвічуватися ялинка під час повітряної тривоги", - сказав Бондаренко.

Чи можуть новорічні ялинки погіршити ситуацію зі світлом у великих містах

Через війну в країні, постійні обстріли та проблеми з енергопостачанням більшість міст відмовилися від святкування та яскравих ілюмінацій. Проте єдиної думки щодо ялинок серед очільників великих міст немає. Видання Forbes Ukraine порахувало, чи може новорічне дерево погіршити ситуацію зі світлом, особливо у великих містах України. Так, принаймні 10 українських обласних центрів цьогоріч не встановлюватимуть новорічні ялинки. Зокрема, Дніпро, Рівне, Чернівці, Чернігів, Черкаси, Харків, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв та Суми. 

Порівняно невелика, але яскрава 14-метрова ялинка, встановлена минулого року в Маріуполі, мала потужність звичайного електрочайника. Споживання маріупольської ялинки – 1,5 кВт-год та 6 кВт-год у режимі вмикання/вимикання протягом шести вечірніх годин. Більша ялинка, наприклад заввишки 18 м, споживає 2,5 кВт-год. Міста можуть вирішити питання живлення ялинок за рахунок генераторів. На один вечір працюючої ялинкової ілюмінації вистачить одного генератора на 10 кВт. Подібні апарати споживають 2,5–3 л пального на годину. Пʼять годин роботи гірлянд коштуватимуть близько 750 гривень.

Нагадаємо, на вокзалі в Києві придумали, як запалити новорічну ялинку в блекаут.

Також Інформатор писав, чи буде новорічна ялинка у Львові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.