Проблема виникла через те, що президент Зеленський досі не підписав прийнятий Верховною Радою податковий закон
Президент Володимир Зеленський станом на 18 грудня не підписав законопроєкт №9319, яким строки запровадження військового збору для всіх ФОПів та юридичних осіб на єдиному податку переносяться з жовтня 2024 року на січень 2025 року. Якщо до 20 грудня 2024 року закон не буде підписаний, то чинною залишиться дія військового збору для ФОПів саме з 1 жовтня 2024 року. І тоді ФОПи першої, другої та четвертої груп повинні будуть відразу сплатити збір і за жовтень, і за листопад, і за грудень 2024 року. Що робити в такій ситуації пояснив адвокат Богдан Янків.
“Суть проблеми полягає в тому, що згідно з пп. 1.1 п. 16-1 підр. 10 Р. XX ПКУ (ага, дійсно дурна назва статті) військовий збір платимо з 1 жовтня 24 р. по 31 грудня того року, коли скасують воєнний стан. Проте, законопроектом 9319 мають перенести сплату військового збору на 1 січня 2025 р. Рада - проголосувала, Президент - ще досі не підписав, дуже надіємося, що підпише і вирішить колізію. Так чи треба тоді зараз платити військовий збір, враховуючи, що колізія не виправлена? Коли приймаєте рішення платити чи не платити - варто користуватися нормами закону для прийняття рішення. Вважаю, що не треба платити”, - написав Богдан Янків.
Як зазначив адвокат, нарахування авансових внесків для платників збору, зазначених у підпункті 2 підпункту 1.1 цього пункту, здійснюється органами контролю.
“Тобто, єдиний податок в нас в стані розрахунку з бюджетом нарахований і ми його сплачуємо. Військовий збір - не нарахований, отже не сплачуємо. Платимо тільки тоді, коли буде нарахування. При чому, зверну увагу, що штрафні санкції не застосовуються, якщо нарахування податку не відбулося вчасно з вини податкової”, - написав Богдан Янків.
Раніше ми писали, що Верховна Рада перенесла підвищення податків для ФОП. Якщо Зеленський підпише закон до 20 грудня, зміни діятимуть не з 1 жовтня 2024 року, а з 1 січня 2025 року. В коментарі Інформатору адвокатка Анна Даніель вказувала, що Закон України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану метою якого є удосконалення окремих норм Податкового кодексу України та створення у період дії воєнного стану умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету шляхом надходження податкових платежів внаслідок:
Закон передбачає також, зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.