“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Законодавство розрізняє поняття зняття та виключення з військового обліку
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Що робити, якщо повістку отримала особа, знята з військового обліку? Роз'яснення дав експерт.
Вручити повістку можуть як знятій, так і виключеній з військового обліку особі, зауважив помічник адвоката АО «ЮК «АРЕС», член Ради Комітету Асоціації правників України (АПУ) з міграційного права, юрист-волонтер Гарячої лінії АПУ з питань, пов'язаних з військовою агресією, її наслідками та воєнним станом Владислав Зайцев.
«Чинне законодавство розрізняє поняття зняття та виключення з військового обліку. Своєю чергою, це також впливає і на питання мобілізації таких громадян, адже законодавець по різному регулює можливість призову на військову службу знятих та виключених з військового обліку громадян.
По-перше, вручити повістку можуть як знятій, так і виключеній з військового обліку особі. Річ у тому, що при врученні повістки уповноважені особи не встановлюють наявність або відсутність факту відстрочки від призову. Цими питаннями займається безпосередньо призовна комісія. По-друге, потрібно зʼявитися у ТЦК та СП у встановлений час та дату», - зазначив Зайцев.
Також він звернув увагу на те, що вирішуючи питання про призов на військову таких осіб слід мати на увазі деякі фактори. Треба знати, що Закон не містить серед категорій осіб, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, знятих з військового обліку. Отже, такі особи можуть бути призвані на військову службу за умови проходження медичної комісії.
«Що стосується виключених з військового обліку, то вони також не підпадають під категорію тих, хто має відстрочку. Але, є певні нюанси. Наприклад, якщо військовий був звільнений зі служби на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, його подальша мобілізація виключається. Однак, якщо виключення з обліку внаслідок непридатності до служби відбулось до повномасштабного вторгнення, є ймовірність його виклику на ВЛК для повторного огляду та перевірки стану здоровʼя. Встановлення у результаті проходження ВЛК придатності або обмеженої придатності до служби, може мати наслідком наступний призов на військову службу», – сказав Зайцев.
Звернутися на Гарячу лінію Асоціації правників України можна за номером телефону 0 800 335 818. Дзвінки є безкоштовними по Україні. Гаряча лінія працює в будні з 9:00 до 18:00.
Раніше ми писали, що українська мобілізація, якщо порівнювати з російською, почалася і не припинялася з 24 лютого 2022 року. Вже скоро рік, як вона йде безперервно. Рік, як Україна воює на межі ресурсів. Росіяни ж забивають інформпростір постановочними відео про жахи української мобілізації. Проте варто розуміти, що їхні вкиди - це теж елемент війни, та про те, що доукомплектування війська здійснюється етапами. В залежності від того, наскільки наша армія потребує тих чи інших професій.