"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Українські сили продовжуватимуть контрнаступальні операції навіть взимку
З серпня 2022 року українські війська здобули та утримали ініціативу та з того часу проводять серію успішних послідовних операцій: Україна звільнила більшу частину Харківської області у вересні, місто Херсон у листопаді, і наразі створює умови для подальших українських наступів в інших місцях цієї зими. Однак у США вважають подальші контрнаступи варто відкласти до весни — та чи скористаються цією порадою українські війська?
Брати паузу на зимовий період Україна не збирається. Про це заявив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий. За його словами мерзлий ґрунт дає змогу просуватися важкій колісній та гусеничній техніці, а от неякісні мобілізовані новобранці та кадри групи Вагнера, набрані з російських полонених, не готові до бойових дій взимку. Такі підстави можуть принести успіх українцям на лінії фронту, вважають в Інституті вивчення війни.
Заяву директора національної розвідки США Авріла Хейнса, в якій йшлося про сповільнення темпів ведення війни, поповнення запасів та відновлення сил обох сторін, експерти розкритикували. Та навели свої аргументи в підтримку української сторони:
"Зима зазвичай є найкращим сезоном для механізованих бойових дій, на противагу весні — яка перетворює поля на річки бруду", — зазначили в ISW.
На думку аналітиків, здатність України зберегти військову ініціативу та продовжити темп своїх поточних оперативних успіхів, якраз таки залежить від того, чи українські сили продовжуватимуть проводити послідовні операції впродовж цієї зими. Росії, яка втратила наступальну ініціативу ще влітку 2022 року після кульмінації наступу на Донбасі, не можна давати шанс на реванш.
Якщо, погодні умови взимку, все ж затримають українські війська, то паузи ці будуть мінімальними. З наближенням сильних морозів, все може змінитися. В Інституті прогнозують, мерзла місцевість — краще, підходить для пересування, аніж період дощів чи відлиги. Однак якщо союзники та партнери України не підтримають українські сили у проведенні широкомасштабних рішучих контрнаступальних операцій, тоді здатність вести маневрову війну в нашої сторони буде обмежена, ймовірно, принаймні до весняної грязюки. В такому разі, аналітики побоюються, що відстрочка на три-чотири місяці піде росіянам на користь, ті зможуть відносити сили та підготуватися до боротьби з кращими силами, а тоді динаміка наступальних операцій в Україні може піти на спад.
Нагадаємо, в лікарнях Донецька не приймають поранених окупантів, бо не лишилось місця. За останні дні туди доставлено до 300 поранених російських окупантів. Президент України Володимир Зеленський вважає, що вистояти цієї зими - це відстояти все. За його словами, росіяни досі мають перевагу в артилерії й ракети, але не мають такої мотивації, як українці. Але, щоб пройти цю зиму, ми маємо ще більше допомагати один одному, ніж будь-коли, ще більше дбати один про одного.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.