Чи можна змінити лякаючий звук оповіщень ДСНС

Читать на русском

Коротко про те, як працює система

Читать на русском
Чи можна змінити лякаючий звук оповіщень ДСНС

Коротко про те, як працює система

13-го жовтня ЦПД випустив публікацію з поясненням принципу роботи екстрених оповіщень від ДСНС. З 11-го жовтня рятувальники почали надсилати вже не тестові сповіщення, а сама система буде працювати не тільки під час повітряних тривог, але й у випадку небезпеки природного, екологічного чи техногенного характеру. Сам звук сповіщень залежить від налаштувань телефону, і змінити його на більш заспокійливе повідомлення просто неможливо. 

Пост-пояснення випустив Центр протидії дезінформації. 11-го жовтня на телефони українців надійшло перше не тестове сповіщення від ДСНС. Надалі вони продовжать надходити у випадку оголошення тривог. 

Прес-офіцер ДСНС Хорунжий повідомив, що система призначена для тривог різного характеру. Оповіщення приходить миттєво, і на це не впливає навіть поганий зв’язок – головне, аби був хоч найслабший. 

До роботи цієї системи задіяні всі оператори України. Саме тому зміна оператора ніяк не завадить отримувати оповіщення. 

«Сам звук — це налаштування не ДСНС, а мобільного телефону. У вашому телефоні є сигнал «alarm» і його неможливо змінити на якусь заспокійливу мелодію», – зазначили в Центрі. 

Наразі оповіщення не приходять на кнопкові телефони а також смартфони, які мають не оновлено операційну систему. Уже в грудні планується, що система зможе працювати в режимі безперебійної роботи. Рекомендується не відключати систему оповіщення, оскільки вони будуть працювати виключно для попередження загрози життю та здоров’я людей. 

Тестування оповіщень ДСНС

З 7 вересня Державна служба з надзвичайних ситуацій проводила тестування системи сповіщень через мобільні телефони. Під час повітряних тривог люди отримували і додаткове сповіщення від рятувальників. Звук цього сповіщення, несподіваний та гучний дзвін, став причиною появи маси мемів та жарти про те, як оповіщення ДСНС лякають більше, ніж обстріли. 

Рятувальники завершили тестування нової системи 23-го вересня. Наразі всі подібні сповіщення вже не є тестувальними. Уважно слідкуйте за повідомленнями та дотримуйтесь правил безпеки. 

Нагадаємо, що Кислиця потролив росію за її «підтримку» в ООН за допомогою бінокля. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.