Російський юрист і блогер Марк Фейгін розповів про ідею диктатора рф Володимира Путіна захопити друге по кількості населення українське місто
Юрист Марк Фейгін проаналізував наміри і можливості російської армії захопити друге за кількістю населення українське місто Харків упродовж найближчого часу. Зважаючи на те, що зараз вкидується багато ІПСО щодо того, що росія буде посилювати обстріли і навіть знищувати Харків задля створення "санітарної зони" тощо, Фейгін відповів, що загарбницькі плани у диктатора РФ є. Росіяни, за словами Фейгіна, бачать Харків головним "призом", якого хочуть добитися. Але чи вистачить у РФ ресурсів - питання відкрите.
Своїми думками стосовно цього Фейгін поділився у YouTube-ефірі з Анною Максимчук (відповідь з 37:20 на відео - ред.). Спочатку Фейгін проаналізував наміри Путіна щодо захоплення Харкова. Зважаючи на те, що успіхів у захопленні великих міст впродовж війни у російської армії не було, то наміри ці виглядають нереалістичними.
"По суті, якщо не брати до уваги Херсон, який був деокупований, жодне місто чи регіональний центр з початку війни - лютого 2022 року - не був взятий. Тільки Херсон. Та й те - його довелося залишити. Скажімо так, перебратися на лівий берег восени 2022 року. І Харків для [армії РФ], звісно, жадана точка. По-перше, він з самого початку ближчий до російського кордону. І якщо казати про наступ, то він може піти з декількох напрямків, у тому числі з боку Куп'янсько-Лиманського напрямку, де зараз зосереджене велике угруповання (більше 100 тисяч військових і більше 500 танків), напевно, й з інших напрямків може теоретично бути наступ", - каже Фейгін.
На питання про те, наскільки взагалі реально захопити Харків, Фейгін відповів, що наступ буде з максимальними жертвами, у першу чергу, для самих росіян. Він не бачить у росіян достатніх резервів, щоб в якійсь мірі досягти якихось результатів.
"Вони за більше ніж два роки зрозуміли, що ніякі лобові атаки чи спроби оточення не дають ефекту. Тому ось таке попереднє бомбардування міст в тому числі з застосування КАБів, дуже сильно дістається саме Харкову) - це на мою думку, спроба психологічного впливу. І передусім, на владу України, щоб вона евакуювала населення. І розмови про це йдуть, мовляв, якщо населення евакуйовано, значить вже можна якусь гру вести. Наступ на Харків буде максимально кровопролитним. І в першу чергу, для тих, хто наступає. Тобто треба підготувати сотні тисяч життів. Десятками тут не обійдешся. Тож брати Харків доведеться довго. Дійсно, загине дуже-дуже багато. Це умоглядно може бути 10 тисяч, а може бути будь-яка кількість", - каже юрист.
І такий сценарій вбачається Фейгіну найменш реалістичним, бо навіть якщо з 1 червня Росія проведе мобілізацію, щоб набрати наступні 300 тисяч якраз задля операції під Харковом, то навіть додаткового резерву може не вистачити.
"Вони офіційно заявляють, що в так званій зоні "СВО" знаходиться 600-620 тисяч військовослужбовців. Але не всі - на передовій. Але якась як мінімум половина - це люди, які безпосередньо знаходяться на лінії фронту. Чи є у них цей резерв? Чи є додатковий резерв? Складно відповісти. Мабуть, щось є, але цього вочевидь недостатньо для взяття Харкова, а довга осада - це великі втрати і такий ва-банк", - аналізує Фейгін.
По-друге, Фейгін не впевнений, що Росія наважиться оголосити другий етап мобілізації. Бо, на його думку, росіяни намагаються альтернативними способами цю кількість дозбирати. А тим особистим складом, що є зараз, добитися результатів буде вкрай складно.
Інше питання: для чого Путіну це потрібно. За словами Фейгіна, це може бути необхідно тільки для того, щоб вплинути на союзників Києва напередодні президентських виборів у США у листопаді цього року.
Наразі ЗСУ не фіксують ударних угруповань, достатніх для захоплення міста. Українська розвідка запевняє: росіяни хочуть посіяти паніку серед українців та спричинити відтік населення з міста. За словами представника ГУР МОУ Андрія Юсова, останнім часом активно ширяться чутки про наміри Путіна захопити Харків. Це - ІПСО, яке використовується ворогом для дестабілізації ситуації. Військове керівництво держави розробляє різні плани протидії ворогу.
Однак в останні тижні дійсно посилилися удари РФ по місту. Зараз до Харкова стали долітати навіть КАБи. Це призводить до руйнувань та смертей, тоді як місто й досі не оговталося від ударів по енергетиці 22 березня. Така ситуація разом з потужним ІПСО й справді змушує нервувати. Однак військові та розвідники запевняють, що хвилюватися харків'янам не варто.
Раніше можливий наступ на Харків коментував головком ЗСУ Олександр Сирський. За словами генерала, це стане "фатальною помилкою" для ворога. "Інформатор" також розповідав про те, як місто вперше з початку війни стали атакувати КАБами та чому це стало можливим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.