Чи будуть F-16 літати в Україні вже в лютому: відповідь Повітряних сил ЗСУ

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав, що неможливо на сьогодні спрогнозувати початок перших польотів винищувачів F-16 навіть на початок 2024 року

Юрій Ігнат розповідає про перші польоти винищувачів F-16 в Україні
Юрій Ігнат розповів, коли можна очікувати на перші польоти винищувачів F-16 в Україні

У Повітряних силах ЗСУ скептично віднеслися до публікації The Wall Street Journal з посиланням на українських посадовців про те, що американські винищувачі F-16 будуть задіяні на українсько-російському фронті вже цієї зими. Передбачити це вкрай складно, бо орієнтовно тільки США потрібно десь півроку, щоб підготувати для польотів українських пілотів з володінням англійською. Йдеться про 10 пілотів, які зможуть не тільки керувати винищувачами, а й воювати на них. 

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону. Він додає, що йому б хотілося, що б це відбулося скоріше, але є ряд перепон.

"Сказати точно, коли це відбудеться, неможливо на сьогодні. Є ті прогнози, що початок наступного (2024 – Ред.) року – це те, що було б доволі таки непогано. Ми можемо говорити про те, що це буде найшвидше" - запевнив Юрій Ігнат.

Він також уточнив, що є процес підготовки не тільки мовний, а й сам процес підготовки застосування цього літака. Зокрема, "льотчикам треба навчитись саме воювати на F-16, адже для цього нам ці літаки й потрібні", додав він.

F-16 замало: що потрібно Україні для переваги у небі

За даними Пентагону, група пілотів проходить льотну підготовку на авіабазі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штаті Арізони, на якій базується 162 авіакрило ВПС США. Десятки українських пілотів починають курс навчання англійської мови на базі ВПС Лекленд у Сан-Антоніо. Командувач сил США в Європі Бен Годжес виступив на захист пілотів і заявив, що західні посадовці "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою, мовляв, пілотам потрібно вміти керувати літаком, а не вміти читати Шекспіра. Також відзначається, що  F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі. Тому навчання обслуговчого персоналу виявляється ще складнішим завданням, аніж підготовка пілотів.

Норвегія стала третьою країною НАТО, яка надає Україні бойові літаки F-16. До цього Данія заявила про передачу 19 винищувачів. Нідерланди не уточнили точної кількості, хоча початково, нібито, йшлося про 42 літаки. На озброєнні Норвегії перебуває загалом 57 F-16, але скільки їх передадуть Києву, невідомо.

За словами Зеленського, спочатку Україна планувала отримати хоча б 12 винищувачів F-16. Однак зараз є домовленості про постачання 61 літака - від Данії та Нідерландів.

Та для того, щоб отримати перевагу у небі, Україні необхідні не лише західні винищувачі F-16. Захисники, зокрема, потребують потужних радарів та ракет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube