«Страждання, які випали на мою долю в останній частині мого життя, я жертвую Господу за мир у світі та братерство між народами»
"Романтизували харасмент, відписка" - я вже чекаю на такі коменти. Ні, ми нічого не романтизуємо, ми просто сексуалізуємо еститику кадра, так можна.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав, що неможливо на сьогодні спрогнозувати початок перших польотів винищувачів F-16 навіть на початок 2024 року
У Повітряних силах ЗСУ скептично віднеслися до публікації The Wall Street Journal з посиланням на українських посадовців про те, що американські винищувачі F-16 будуть задіяні на українсько-російському фронті вже цієї зими. Передбачити це вкрай складно, бо орієнтовно тільки США потрібно десь півроку, щоб підготувати для польотів українських пілотів з володінням англійською. Йдеться про 10 пілотів, які зможуть не тільки керувати винищувачами, а й воювати на них.
Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону. Він додає, що йому б хотілося, що б це відбулося скоріше, але є ряд перепон.
"Сказати точно, коли це відбудеться, неможливо на сьогодні. Є ті прогнози, що початок наступного (2024 – Ред.) року – це те, що було б доволі таки непогано. Ми можемо говорити про те, що це буде найшвидше" - запевнив Юрій Ігнат.
Він також уточнив, що є процес підготовки не тільки мовний, а й сам процес підготовки застосування цього літака. Зокрема, "льотчикам треба навчитись саме воювати на F-16, адже для цього нам ці літаки й потрібні", додав він.
За даними Пентагону, група пілотів проходить льотну підготовку на авіабазі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штаті Арізони, на якій базується 162 авіакрило ВПС США. Десятки українських пілотів починають курс навчання англійської мови на базі ВПС Лекленд у Сан-Антоніо. Командувач сил США в Європі Бен Годжес виступив на захист пілотів і заявив, що західні посадовці "надмірно стурбовані" рівнем володіння англійською мовою, мовляв, пілотам потрібно вміти керувати літаком, а не вміти читати Шекспіра. Також відзначається, що F-16 вимагають приблизно 16 годин обслуговування на землі на кожну годину в повітрі. Тому навчання обслуговчого персоналу виявляється ще складнішим завданням, аніж підготовка пілотів.
Норвегія стала третьою країною НАТО, яка надає Україні бойові літаки F-16. До цього Данія заявила про передачу 19 винищувачів. Нідерланди не уточнили точної кількості, хоча початково, нібито, йшлося про 42 літаки. На озброєнні Норвегії перебуває загалом 57 F-16, але скільки їх передадуть Києву, невідомо.
За словами Зеленського, спочатку Україна планувала отримати хоча б 12 винищувачів F-16. Однак зараз є домовленості про постачання 61 літака - від Данії та Нідерландів.
Та для того, щоб отримати перевагу у небі, Україні необхідні не лише західні винищувачі F-16. Захисники, зокрема, потребують потужних радарів та ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.