Чи буде дорожчати хліб? Прогнози експертів

Житній хліб може стати дефіцитом

Чи буде дорожчати хліб? Прогнози експертів
Які фактори впливають на ціну хліба?

Відключення електрики впливає на умови виробництва та збереження в сховищах практично всіх видів харчових продуктів. В тому числі можуть змінитися ціни та на хліб. Експерти прогнозують, що його асортимент може зменшитися. Чи будуть дорожчати хлібобулочні вироби? 

 Чи може вирости ціна на хліб?

 За словами економіста Олега Пендзина, наразі є всі передумови для збільшення ціни на хліб, оскільки дизельні генератори витрачають набагато більше квт/годину.

"На сьогодні основна маса заводів по виробництву хліба працює на газу, але автоматика вся залежить від електрики. Великі виробники мають дизельні генератори безперервної дії, але витрачена вартість квт/годину в такому випадку набагато вища, ніж та, що проходить по звичайній мережі. Все це, безперечно, впливає на реальну собівартість хліба", - вважає експерт.

 На скільки подорожчає хліб?

Панікувати не варто, запевняє економіст. Суттєво підіймати ціну ніхто не буде, оскільки з початку повномасштабної війни реальні доходи населення впали на 25%. Вартість хліба може збільшитися максимум на 7-8%. Однак випічка подорожчає в рази, тому що так виробники можуть утримувати ціну на соціальні сорти хліба та уникнути дефіциту.

"Витрати, які будуть рости в хлібзаводів, будуть перекладатися, в першу чергу, на преміум випічку, торти, печиво", — пояснив Олег Пендзин.

Наступного року в дефіциті буде житній хліб

Дефіцитом в Україні за рік може стати житній хліб, так само як перлова та ячна крупа. Про це заявив  генеральний директор HarvEast Holding Дмитро Скорняков.

Він зауважив, що вирощування жита і ячменю для вітчизняних аграріїв стало нерентабельним. Їх виробництво значно зросло в ціні через розрив логістичних ланцюжків та подорожчання складових технологічного процесу. Тому фермери не мають змоги продати вирощене.

«Такі культури як ячмінь, жито виробляти взагалі немає ніякого сенсу. Ячмінь йшов у Китай, але зараз його неможливо туди відправити. Та ще й внутрішня ціна на нього така, що ти маєш збирати 10 тонн з гектару, щоб вийти в нуль. Це майже неможливо. Тому гадаю, що в цьому сезоні ці культури не буде сіяти ніхто» – припустив Скорняков.

Раніше ми писали, що виробники заморожених ягід перевозять товари до Польщі, або розподіляють по регіонах України. Цього року ціни на заморожені ягоди до кінця сезону сильно знизилися. На бізнес впливають ризики відключення електроенергії.

Тетяна Самойлова

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube