У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Пропозиція США відображає глобальне невдоволення тим, що на цей час Рада безпеки недостатньо досягла у розв'язанні глобальних проблем насамперед у питанні війни в Україні
Адміністрація США запропонує розширити склад Ради безпеки ООН. За її планами, статусу постійних членів Ради безпеки можуть набути до шести країн. Однак за задумом нові постійні представники не будуть мати права вето.
Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела. Цей захід покликаний розширити глобальне представництво у головній міжнародній організації.
За інформацією американського видання, представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд веде активні переговори з дипломатами різних країн щодо можливого розширення Радбезу напередодні щорічного саміту світових лідерів, який пройде в Нью-Йорку восени.
Ця пропозиція відображає глобальне невдоволення тим, що на цей час Рада безпеки недостатньо досягла у розв'язанні глобальних проблем, насамперед у питанні війни в Україні.
"Чим більше ООН зволікає, тим більш роздробленим та конфліктним ставатиме світ", - заявив Директор Міжнародної кризової групи для роботи з ООН Річард Гоуен.
Видання називає серед можливих нових членів Бразилію та Індію. Адже ці країни давно домагалися змін у раді, тому що, на їхню думку, вона не представляє погляди та інтереси глобального Півдня - Африки, Азії та Латинської Америки.
Рада безпеки ООН була заснована у 1945 році. Відповідно до статуту ООН, рішення у ньому приймаються на основі згоди всіх країн-членів. До Радбезу входять п'ять постійних членів:
Також у складі є 10 непостійних членів. Після початку війни росії проти України як Рада безпеки, так і ООН загалом почали піддаватися все більш різкій критиці. Особливо політиків непокоїть поведінка росії як постійного члена Радбезу.
Останнім часом Росія неодноразово використовувала право вето для блокування невигідних їй пропозицій міжнародного співтовариства. У грудні 2022 року Україна закликала позбавити Росію статусу постійного члена Ради безпеки та виключити її з ООН. Однак, за чинним статутом ООН це неможливо зробити без згоди самої Росії.
Президент США Байден на 77-й сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні минулого року закликав надати постійне представництво у Раді безпеки країнам Африки, Латинської Америки та Карибського регіону. Після цього дипломати почали працювати над детальною пропозицією.
Нагадаємо, востаннє гучно Радбез критикували після засідання по Кахівській трагедії. Під час засідання росія звинувачувала Україну у підриві ГЕС, і Рада безпеки врешті не дійшла до конкретних рішень по ситуації. "Інформатор" писав, чому ООН, яка має підтримувати мир, стала неефективною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.