У скандал потрапили як німецькі, так і польські політики
Європейські політики потрапили у скандал через селфі, які вони робили на похороні Папи Римського Франциска 26 квітня. Фігурантами скандалу стали як польські, так і німецькі політики. У мережі здійнялася величезна хвиля хейту, яка продовжується досі.
Агентство новин Ватикану опублікувало фотографію, на якій Шимон Головня, спікер Сейму Польщі, тримає піднятий телефон під час похорону Папи Франциска – після виходу з базиліки. Фотографія, на якій Головня фотографується, стежачи за президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та його дружиною, викликала обурення. Користувачі інтернету не шкодували критики, написавши: "Ганьба на весь світ". Поведінку Головні також розкритикували деякі політики.
Фотографію Головні з похорону Франциска охоче коментували політики партії "ПіС". Як відомо, у Польщі в травні відбудуться вибори президента. Приміром, Анна Залевська прокоментувала фотографію Головні так: "Маршалок Сейму Шимон Головня, противник смартфонів у польських школах".
Рафал Бохенек, своєю чергою, оцінив це як "нульову серйозність перед усім світом". Було багато коментарів у схожому тоні. Ліва депутатка Анна Марія Жуковська також відреагувала, процитувавши пост Залевської з коментарем "Їй це вдалося".
Шимон Головня відповів на критику, яка обрушилась на його адресу, опублікувавши зроблену ним фотографію. Виявилося, що він фотографував натовп на площі Святого Петра.
"Треба зовсім не мати сорому, щоб вести політичну війну в такий час. Я запросив на похорон Папи людей, які перебувають у кризовій ситуації з бездомністю. Вони є представниками групи, якій Франциск допоміг особливим чином. Ми молимося, переживаємо, документуємо і пам’ятатимемо вічно. Для тих, хто зацікавлений, я додаю доказ того, що є найважливішим сьогодні: Ватикан, повний скорботних, серед яких багато наших співвітчизників", – прокоментував Головня.
Виявляється, що маршалок Сейму був не єдиним, хто фотографував у Ватикані. Селфі з церемонії опублікував в інтернеті, серед інших: Міхал Войчик від Суверенної Польщі, також є фото, опубліковане Романом Ґєртихом від Громадянської коаліції.
Поведінку польських делегацій оцінила Анна Марія Жуковська з лівих.
"Привіт, народ! Сьогодні зі школою класна екскурсія — вчителька не стежить, сонечко світить, Папа помер, я — брат священника. Поважаю вас, підписуйтеся, будь ласка!", – прокоментувала вона.
Прем’єр-міністр німецької Баварії Маркус Зьодер теж опублікував селфі перед похоронами Папи Франциска. Політики та користувачі звинувачують його у відсутності гідності.
Зьодер опублікував селфі з президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром перед похоронами Папи Франциска на площі Святого Петра в Римі.
"Щойно приземлився в Римі: зараз ми їдемо в конвої з федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром до Ватикану на церемонію похорону покійного Папи Франциска", — написав у соціальних мережах.
Реакція не змусила себе чекати. Голова комітету Бундестагу з питань оборони Марі-Агнес Штрак-Ціммерман розкритикувала селфі в X.
"Є щось досить непристойне в селфі на похоронах. Похорони Папи — це не Октоберфест, - написала вона.
Політик Лівої партії Дітмар Барч також висловив роздратування: "Думаю, занадто весело для похорону". Численні інші користувачі висловлювали подібне занепокоєння та описували поведінку як нетактовну.
Після панахиди Маркус Зьодер знову оприлюднив допис Instagram. Він говорив про "дуже зворушливий момент" і підкреслив, що, окрім смутку, було також "багато вдячності" та "трохи радості" щодо життя та діяльності Папи Франциска.
Похоронна меса за Франциска, який помер цього тижня у віці 88 років, розпочалася вранці 26 квітня на площі Святого Петра у Ватикані. Прощання тривало в Римі, в церкві Санта-Марія-Маджоре
У заповіті Папа вказав, що хоче просту гробницю у землі з єдиним написом: Franciscus. На церемонію у суботу зібралося понад 250 000 осіб.
Перед похороном Зеленський та Трамп провели зустріч. Директор з комунікацій Білого дому Стівен Чун стверджує, що зустріч була продуктивною.
Труна понтифіка була винесена під оплески і перенесена центральним проходом собору Святого Петра. Кардинали в червоних мантіях йшли за процесією.
На церемонії були присутні принц Вільям, президенти США та України Трамп та Зеленський. На похорон прибули також Макрон та лідер Фінляндії Олександр Стубб.
Франциск стане першим папою за більш як сторіччя, якого поховали за межами Ватикану. Він упокоєний у церкві Богоматері Великої (Санта-Марія-Маджоре) згідно з його бажанням.
Жалобна літургія розпочалася під керівництвом кардинала Джованні Баттисти Ре, декана Колегії кардиналів. Він охарактеризував понтифіка як пастора з відкритим серцем та неформальним стилем спілкування. Ця меса перша з дев'яти, запланованих до 4 травня.