Через перебої з енергопостачанням в Україні розгорнуть публічні точки Wi-Fi

Читать на русском

Без світла в деяких регіонах не працюють вежі мобільного зв'язку і провайдери фіксованого інтернету

Читать на русском
Через перебої з енергопостачанням в Україні розгорнуть публічні точки Wi-Fi
Вже розробляють тестові точки, які мають запрацювати "в найближчий місяць"

Без світла в деяких регіонах не працюють вежі мобільного зв'язку і провайдери фіксованого інтернету

У листопаді в Україні облаштують публічні точки Wi-Fi. Вони забезпечуватимуть доступ до інтернету навіть за відсутності електроенергії. Для цього використають частину терміналів Starlink, які наша країна отримає від Польщі.

Про це в інтерв'ю Forbes повідомив міністр з питань цифрової трансформації України Михайло Федоров. Термінали Starlink забезпечують високошвидкісний інтернет. 

За словами Федорова, невдовзі наша країна отримає ще 1 570 терміналів від польських колег. Частину використають для створення публічних точок Wi-Fi, частину для потреб військових, на залізницю та обʼєкти соціальної інфраструктури 

"Зараз ми думаємо, як за відключення електроенергії забезпечити громадян максимально стійким зв'язком. Без світла в деяких регіонах не працюють і вежі мобільного зв'язку, і провайдери фіксованого інтернету. Ми розуміємо, яке становище у кожного провайдера, скільки генераторів і акумуляторів вони купують, як можемо допомогти ми. Хочемо забезпечити країну залізобетонними місцями для звʼязку за будь-якої ситуації. В тому числі розглядаємо використання Tesla Powerwall, Starlink, щоб такі точки публічного звʼязку були в Україні і працювали незалежно від роботи енергомережі", - зазначив Федоров.

Точної кількості таких точок Федоров поки спрогнозувати не може. Проте перші облаштують вже у листопаді.

 "У нас обмаль часу, щоб довго запускати такі проєкти. Цього тижня отримаємо тестову точку, перевіримо роботу у внутрішньому форматі, а далі – масштабування", - наголосив Федоров. 

Starlink в Україні

В Україну доставили більш ніж 20 000 терміналів Starlink. Частина, десь 15 тисяч, фінансується міжнародними партнерами: урядом Польщі, міністрами цифрової трансформації ЄС, USAID. Вони сплачували за самі термінали і платять за послуги звʼязку щомісячно. В Україні Starlink використовують для енергетичного сектору, медицини, телекому, для роботи держорганів, пожежних частин, рятувальників та в інших ситуаціях. Обʼєм трафіку великий. 

13 жовтня стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX Маска може припинити фінансування служби супутникового зв'язку Starlink в Україні. За інформацією SpaceX, це коштуватиме компанії понад 120 мільйонів доларів до кінця цього року і ще близько 400 мільйонів доларів на наступні 12 місяців. 14 жовтня, Маск, коментуючи ситуацію зі Starlink в Україні, заявив, що всього-на-всього слідує пораді колишнього посла в Німеччині Андрія Мельника — деталі тут

Нагадаємо, російські хакери атакували супутникові термінали Starlink в Україні. Крім того, кіберфахівці отримали доступ до бази даних російських топ-чиновників

Також Інформатор писав, що програміст з США допомагає українським біженцям освоїти IT-професії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.