"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
- Цю пісню я співала мамі, коли була маленькою. Зараз я співаю її з тою самою любов'ю, але вже дорослим голосом. Українською мовою. Тому що тепер і я, і країна, і час зовсім інші. Це не кавер. Це моє нове "дякую" мамі... Усім мамам України, - каже SWOIIA.
Людству знадобиться близько 5 років, щоб стабілізувати ситуацію з туберкульозом
Вперше за понад десятиліття у світі зросла смертність від туберкульозу (з 1,4 млн до 1,5 млн осіб). Причиною стала пандемія COVID-19, яка послабила систему охорони здоров'я у всіх країнах.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на The Lancet .
Коли країни боролися з коронавірусом, доступ до всіх інших медичних послуг постраждав.
Проблеми з наданням лікування хворим на туберкульоз призвели до того, що багатьом людям не поставили вчасно цей діагноз у 2020 році. Кількість людей, у яких вперше діагностували туберкульоз, і кількість людей, про яку повідомили країни, знизилася з 7,1 млн. у 2019 році до 5,8 млн. у 2020 році.
Крім того, за оцінками ВООЗ, близько 4,1 млн осіб наразі страждають на туберкульоз, але в них ще не діагностували захворювання. Ця цифра зросла з 2,9 млн. у 2019 році.
Через наслідки пандемії COVID-19 очікується, що 2022 року смертність від туберкульозу знову зросте.
«Вплив пандемії COVID можна звернути назад, якщо терміново відновити основні протитуберкульозні послуги. Необхідно терміново мобілізувати більше внутрішніх та міжнародних ресурсів для протидії туберкульозу, а також необхідно покращити розробку та впровадження нових технологій та інноваційних підходів до комплексної допомоги. Зокрема, нова протитуберкульозна вакцина необхідна для швидкого зниження захворюваності у всьому світі», — заявила Тереза Касаєва, директор Глобальної програми ВООЗ щодо боротьби з туберкульозом.
До речі, людству знадобиться близько 5 років, щоб стабілізувати ситуацію із туберкульозом.
Нагадаємо, Україна планує подолати епідемію туберкульозу до 2030 року. У 2020 році захворюваність на цю хворобу зменшилася на 30 %.
Також Інформатор писав про п'ять поширених міфів про туберкульоз .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .