Через дефіцит балістичних ракет росія замовила їх у Ірану: чи готові ЗСУ протистояти

Цей вид ракет падає з величезною швидкістю

Через дефіцит балістичних ракет росія замовила їх у Ірану: чи готові ЗСУ протистояти

У росії дефіцит балістичних ракет "Іскандер-М". Їхня дальність складає 700 кілометрів. Збройні сили України шукають ефективні методи протидії цьому виду озброєнню. 

Про це на брифінгу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. В Україні немає засобів протиракетної оборони для того, щоб активно протидіяти цим ракетам.

"Іран буде постачати росії балістичні ракети, якщо у світі не знайдуться механізми, щоб зупинити ці постачання", - наголосив Ігнат. 

За його словами, ракети "Іскандер-М" розміщенні у калінінградській області рф і на території білорусі. Вони стоять на військових аеродромах. 

"Власне звідти завдають ударів по Україні з першого дня повномасштабного вторгнення 24 лютого. Балістична зброя не є новим для нас, окупанти постійно завдають ударів саме цими ракетами. Те у росії дефіцит на них — це гарна новина", - сказав Ігнат. 

По тактико-технічних характеристиках ракети, які росія замовила в Ірану, значно гірші. Речник Повітряних сил розповів, що для обстрілу України ворог використовує крилаті ракети та іранські дрони-камікадзе. 

"На Сході та прифронтових зонах продовжуються обстріли, йдеться про Запорізьку і Миколаївську області. Там гаряче завжди", - сказав Ігнат. 

Результативність збиття іранських дронів-камікадзе складає 85 %. Українські військові з моменту збиття першого БПЛА 13 жовтня у Куп'янську, набули певного розуміння, як протидіяти ворожим цілям. 

"Вони почали атакувати з Південного напрямку (Миколаївщина, Одещина) і саме там зенітно-ракетні війська та інші підрозділи сил оборони здобували перший досвід, яким ділилися зі своїми колегами. Потім атаки продовжувалися вглиб території країни, а також з білорусі та росії на Північні регіони. Кожного дня ми спостерігаємо, що застосовуються різні види озброєння. Але будь-якими силами та засобами ми маємо зупиняти цю небезпеку, поки нам надійдуть інші західні системи, які обіцяють партнери, різного типу та класу. Вони не найновіші, але ефективні проти саме дронів-камікадзе, які ворог і надалі буде отримувати від Ірану", - додав Ігнат. 

Військова допомога для України 

Україна отримала і отримуватиме потужні німецькі комплекси Iris-T. Їх немає у жодної країни світу.  

"Єдиний мінус, що їх мало. Очікується, що німецька промисловість набере обертів для того, щоб збільшити кількість виробництва і Україна отримала на озброєння якомога більше цих комплексів. Одна з таких систем вже працює в Україні. Де вона знаходиться і як працює зі зрозумілих причин показати не можемо. Ціль №1 для ворога - це західні системи. Він показав свою результативність у бойових умовах", - пояснив Ігнат. 

За його словами, найближчими тижнями наша країна отримає ще кілька пускових установок. Вони допоможуть знищувати повітряні цілі, зокрема крилаті ракети і БПЛА. 

Зміна тактики української авіації 

Українська авіація діє на передньому краї фронту, де проводяться наступальні дії наших підрозділів. Йдеться про Харківський, Херсонський напрямки. Тактика та стратегія — підтримати наших військових, щоб вони з якомога з меншими втратами просувалися вглиб території, звільняючи окуповані населені пункти. Тактика нашої авіації змінилась кілька місяців тому, після отримання американських ракет agm-88 harm. Це потужні протирадіолокаційні ракети, які адаптували до винищувачів радянського виробництва. 

"Вони здійснюють пуски по позиціях окупантів — радарах, радіолокаційних станціях, зенітно-ракетних комплексах. Таким чином вдається прорідити протиповітряну оборону противника. Робиться до 10-15 ударів по різних важливих об'єктах ворога", - пояснив Ігнат. 

 

Що цьому передувало 

18 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба ініціював розрив дипломатичних відносин України з Іраном. Відповідну пропозицію він вніс на розгляд президента України Володимира Зеленського. У МЗС офіційно назвали Іран співучасником агресії росії. За словами Кулеби, Тегеран несе повну відповідальність за руйнацію відносин з Україною. З урахуванням численних руйнувань, завданих іранськими дронами по цивільній інфраструктурі України, смертей та страждань, завданих українському народові.

Нагадаємо, ЗСУ атакували два райони зосередження росіян та збили 15 іранських дронів. Крім того, в Україні створили 130 мобільних вогневих груп для протидії ударним дронам.

Також Інформатор писав, що у Генштабі заявляють про ризик повторного наступу з білорусі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube