Чемпіонат світу з легкої атлетики-2023. Срібло Бех-Романчук і новий король спринту. Підсумки 7 дня

В цей день дві українки пробилися у фінал зі стрибків у висоту

Загалом в цей день участь в змаганнях брали 6 наших спортсменів
Бех-Романчук вдруге виграла срібну медаль на ЧС

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Угорщині завершився сьомий змагальний день. Крім Марини Бех-Романчук участь в стартах взяли п'ять українських спортсменів..

Інформатор підбиває підсумки цього змагального дня.

Потрійний стрибок. Жінки

Українка Марина Бех-Романчук повторила свій результат 2019-го року, знову виборовши "срібло". Вона показала результат у 15,00.

При цьому спортсменка з Венесуели Юлімар Рохас, яка виграла "золото", зробила це лише в останній спробі. Перед фінальним стрибком вона посідала восьме місце з результатом 14,33 метри. Але зрештою вона змогла стрибнути на 15,08.

Кубинка Леянис Перес Ернандес з Куби замкнула трійку призерок.

Метання списа. Жінки

Тут нова чемпіонка теж вирвала перемогу лише в останній спробі. Японка Харука Кітагуті з результатом 66,73 "перекинула" колумбійку Флор Руїс Уртадо. Спортсменка з Колумбії з результатом 65,47 метри фінішувала другою.

А от срібна призерка Ігор Співдружності з Австралії Маккензі Літтл посіла третє місце.

Біг 200 метрів. Жінки

Шеріка Джексон з Ямайки не лише перемогла в забігу на дистанції, але й встановила рекорд чемпіонатів світу з результатом 21,41 секунди. Також їй не вистачило зовсім трохи до світового рекорду у 21,34 секунди. Цей результат в 1988-му році встановила Флоренс Гріффіт-Джойнер.

Другою фінішувала американка Габріель Томас, яка на цьому чемпіонаті світу виграла забіг на 100 метрів. Інша американка, Ша'Керрі Річардсон, з особистим рекордом стала третьою.

Біг 200 метрів. Чоловіки

Ноа Лайлс, який раніше переміг на дистанції в 100 метрів, став фактично новим королем спринту, вигравши ще й забіг на 200 метрів. Також ця перемога стала вже третьою для американця - тепер він зрівнявся з їх кількістю з Усейном Болтом.

Ерріон Найтон майже одразу відстав від Лайлса, і зрештою фінішував другим, але зі значним відривом від першого місця (19,52). Третє місце посів спортсмен з Ботсвани Летсіле Тебого.

Українці на чемпіонаті світу

Також в рамках сьомого ігрового дня в кваліфікаційних змаганнях взяли участь п'ять українських спортсменів.

Так, участь в кваліфікації у стрибках в висоту взяли одразу чотири українки - Ярослава Магучіх, Юлія Левченко, Ірина Геращенко, Юлія Чумаченко. Магучіх та Геращенко зрештою вийшли у фінал, а от Левченко та Чумаченко подолати кваліфікацію не змогли.

Ще одним українцем став Артур Фельфнер. Він брав участь у змаганнях відбіркової групи B з метання списа. На жаль, він не зміг вийти до фіналу.

Розклад дев'ятого ігрового дня

Сьогодні вже встиг відбутися фінальний забіг в марафоні серед чоловіків. Перемогу в ньому одержав Віктор Кіплангат з Уганди. "Срібло" у ізраїльтянина Мару Тефері, а "бронза" - у Леул Гебресіласе з Ефіопії.