ЧС-2023 з легкої атлетики. У спортивній ходьбі українець фінішував з особистим рекордом сезону

Перші медалі турніру розіграли у спортивній ходьбі

Легка атлетика
Змагання на ЧС-2023 з легкої атлетики розпочались

У суботу, 19 серпня, в Будапешті розпочався чемпіонат світу з легкої атлетики. Україну на змаганнях представлятимуть 29 атлетів. Першим з українців за медалі боровся Сергій Світличний.

Погода внесла свої корективи у розклад змагань. Старт у ходьбі на 20 кілометрів у чоловіків відклали через погодні умови.

Японець Кокі Ікеда відразу захопив лідерство і за перші 5 кілометрів заробив відрив у 8 секунд. Ікеда поступово збільшив перевагу до 15 секунд. Втім невдовзі лідера наздогнав чемпіон Європи іспанець Альваро Мартін. В підсумку Мартін і став переможцем. Компанію на п’єдесталі йому склали Персеус Калстрем (Швеція) та бразилець Кайо Бонфім.

Україну на цій дистанції представляв дебютант чемпіонатів світу Сергій Світличний. Українець подолав дистанцію за 1:22:28. Показаний час став для Світличного найкращим результатом сезону та другим особистим рекордом у кар'єрі. Втім зайняв український спортсмен лише 29-те місце.

Результати змагань

• 1. Альваро Мартін (Іспанія) — 1:17:32;
  • 2. Персеус Калстрем (Швеція) — 1:17:39;
  • 3. Кайо Бонфім (Бразилія) — 1:17:47;
  •  .....
  • 29. Сергій Світличний (Україна) — 1:22:28.

Вечірня сесія розпочнеться о 19-15. Атлети розіграють медалі у штовханні ядра (чоловіки), бігу на 10000 метрів (жінки) та у змішаній естафеті 4х400 метрів.

Де дивитись трансляції

Транслювати ЧС-2023 з легкої атлетики буде Суспільне спорт. За змаганнями найкращих легкоатлетів світу можна буде спостерігати на сайті та на телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Раніше Інформатор розповідав про здобуття українськими легкоатлетками ліцензій на Олімпіаду-2024. Також ми повідомляли розклад змагань ЧС-2023 з легкої атлетики.