Чемпіонат світу з легкої атлетики-2023. Повторення рекордів та історичне досягнення України. Підсумки 2 дня

Напередодні участь в змаганнях брали 9 українців

Напередодні сталося кілька несподіваних результатів
Михайло Кохан фінішував п'ятим в фіналі з метання молота

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Угорщині вже завершилися два змагальних дні. Напередодні участь в змаганнях брали дев'ять українських спортсменів.

Інформатор підбиває підсумки другого змагального дня.

Спортивна ходьба. 20 км. Жінки

Першою фінішувала на цій дистанції іспанка Марія Перес. За 50 метрів до фініша вона випереджала австралійку Джеміму Монтаг на 27 секунд. Бронзову медаль тут виборола італійка Антонелла Пальмісано. До речі, Пальмісано є чинною олімпійською чемпіонкою.

На цій дистанції Україну представляли три спортсменки - Олена Собчук, Людмила Оляновська та Ганна Шевчук. Ганна фінішувала 20-ю, а от Собчук та Оляновська змогли дійти до фінішу 10-ю та 11-ю відповідно. Ба більше - Олена стала першою українкою в історії, яка змогла виконати олімпійський норматив у спортивній ходьбі.

Стрибки в довжину. Жінки

Івана Вулета з Сербії після трьох бронзових медалей на попередніх чемпіонатах світу, нарешті виграла "золото". Срібною призеркою на дебютному дорослому чемпіонаті світу стала Тара Девіс-Вудхолл з США. Румунка Алина Ротару-Коттманн стала третьою.

Українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук не пройшла кваліфікацію у стрибках у довжину на чемпіонаті світу з легкої атлетики через три заступи і участь в фінальних змаганнях не брала.

Метання молота. Чоловіки

Канадієць Ітан Кацберг став чемпіоном світу і з результатом у 81,25 метри встановив рекорд країни. "Срібло" виграв Войцех Новицький з Польщи, а Бенце Халаш з Угорщини став третім.

Четверте місце посів поляк Павел Файдек, який стабільно вигравав чемпіонати світу з 2013-го року. А от п'яте місце посів українець Михайло Кохан.

Семиборство. Жінки

Чемпіонка світу-2019 Катаріна Джонсон-Томпсон виграла семиборство і цьогоріч. Анна Холл з США до останнього претендувала на перемогу, але Джонсон-Томпсон не залишила їй шансів. "Бронза" відійшла нідерландці Анук Веттер. Українки в цій дисципліні участі не брали.

Біг 10 000 м. Чоловіки

Джошуа Чептегеї з Уганди не лише виграв чемпіонат світу на цій дистанції, але й зробив це втретє. Це дозволило йому зрівнятися за кількістю перемог з Мо Фара з Великобританії. Кенієць Данієль Сіміу став другим, а третім фінішував Селемон Барегі з Ефіопії.

Біг 100 м. Чоловіки

На цій дистанції перемогу святкував дворазовий чемпіон світу з бігу на 200 метрів Ноа Лайлс з США. Його результат у 9,83 секунди став кращим в сезоні. Другим став Летсіле Тебого з Ботсвани, а третім - Зарнелл Х'юз з Великобританії. Відзначимо, що чинний чемпіон світу Фред Карлі та олімпійський чемпіон Марсель Джейкобс не потрапили до фіналу, відсіявшись ще на стадії відбору.

Українці на чемпіонаті світу

Також у неділю українські легкоатлети брали участь у кваліфікації зі стрибків у висоту серед чоловіків і в першому раунді з бігу на 400 метрів серед чоловіків і жінок.

Олександр Погорілко, для якого цей чемпіонат світу був дебютним, не потрапив до півфіналу з бігу на 400 метрів, фінішувавши пятим (до півфіналу виходять перші чотири місця). Катерина Карпюк, на жаль, теж не вийшла до півфіналу, фінішувавши останньою в кваліфікації.

А от у стрибках в висоту брали участь Андрій Проценко, Олег Дорощук та Дмитро Нікітін. І якщо Нікітін не зміг подолати кваліфікацію, Проценко і Дорощук кваліфікувались до фіналу.

• 22:50. Біг 100 м, жінки. Фінал

Офіційним транслятором змагань в Україні є "Суспільне". Воно ж здійснює трансляції всіх змагань.

Раніше Інформатор повідомляв, що новообраний президент World Athletics Себастьян Коу чітко виступив проти росіян та білорусів на ОІ-2024.

Також ми повідомляли про здобуття українськими легкоатлетками ліцензій на ОІ-2024.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут