Чемпіонат світу з хокею: збірна України обіграла Естонію

Збірна України перемогою завершила виступи на чемпіонаті світу у дивізіоні I B.

У Польщі завершився чемпіонат світу з хокею у дивізіоні I B. У підсумковій таблиці турніру збірна України розташувалася на третьому місці.

Про перебіг матчу повідомляє Інформатор з посиланням на IIHF.

У неділю, 1 травня, збірна України з хокею провела свій четвертий поєдинок на чемпіонаті світу у дивізіоні I B. Після поразки від збірної Японії 30 квітня Україна втратила всі шанси на перемогу в турнірі. У поєдинку із збірною Естонії вирішувалася доля третього місця.

Склад збірної України:

Воротарі – Сергій Писаренко («Дніпро»), Дмитро Кубрицький («Сокіл»);

Захисники – Всеволод Толстушко, Денис Матусевич (обидва – «Кременчук»), Ігор Мережко (без клубу), Іван Литвинов («Стадіон Врхлабі», Чехія), Артем Гребеник («Білий Барс»), Філіп Пангелов-Юлдашев, Віталій Андрійків ( обидва – «Донбас»);

Нападаючі – Андрій Міхнов, Дмитро Німенко, Роман Благий, Євген Фадєєв, Михайло Симчук (усі – «Сокіл»), Віталій Лялька («Пряшов», Словаччина), Михайло Чиканцев («Калікс», Швеція), Олексій Ворона («Кременчук») ), Денис Бородай («Білий Барс»), Ілля Коренчук («Альтаїр»), Олександр Пересунько, Фелікс Морозов (усі – «Донбас»), Вадим Мазур («Маріуполь»).

Ворота збірної України у матчі з Естонією захищав Дмитро Кубрицький. Травма голкіпера збірної України, отримана в поєдинку зі збірною Японії, виявилася не такою серйозною, як спершу здавалося. Початок зустрічі Україна – Естонія відбувся у відносно рівній боротьбі. Обидві команди проводили атаки та не давали голкіперам розслабитися. У той же час, явних можливостей відкрити рахунок ні в кого з суперників не було. Чи не перший із гольових моментів Україна реалізувала на 13-й хвилині. Лялька відвернув на себе трьох гравців збірної Естонії та віддав передачу за спину, а Мережко без опору з боку оборони суперника влучив у ворота.

На початку другого періоду збірна України двічі поспіль грала у більшості, але реалізувати чисельну перевагу не змогла. Все ж таки на 27-й хвилині Україна подвоїла перевагу у рахунку. Михайло Симчук залишився один перед воротами і переправив шайбу в незахищений кут. Через дві хвилини Пересунько з-за воріт вивів шайбу на п'ятачок, і ігровий снаряд рикошетом від коника захисника збірної Естонії перетнув заповітну лінію. На 38 хвилині Віталій Лялька, зігравши на добиванні, реалізував чисельну перевагу збірної України. За 43 секунди до кінця другого періоду Олександр Пересунько зробив рахунок 5:0.

Збірна України продовжила тішити вболівальників у заключній двадцятихвилинці. Михайло Симчук на 5-й хвилині третього періоду оформив дубль, реалізувавши більшість. Вадим Мазур вирішив не відставати від партнерів по команді, відзначившись покинутою шайбою на 50-й хвилині. А за 36 секунд до фінальної сирени Євген Фадєєв своїм влучним кидком встановив остаточний рахунок у матчі. Примітно, що голкіпер української команди дев'ятнадцятирічний Дмитро Кубрицький, провівши два повні поєдинки зі збірними Сербії та Естонії, а також одну хвилину у матчі з Японією, завершив турнір без пропущених шайб.

• Естонія – Україна 0:8 (0:1; 0:4; 0:3).

Збірна України завершила турнір на третьому місці Переможцем чемпіонату світу в дивізіоні IB та володарем путівки до дивізіону І А стала збірна Польщі, яка у вирішальному матчі обіграла збірну Японії з рахунком 2:0.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг півфінальних матчів розіграшу Ліги чемпіонів,  Ліги Європи та Ліги конференцій УЄФА.