Чемпіонат світу-2022: Франція вибила Польщу

Збірна Франції продовжує захист чемпіонського титулу

Олів’є Жиру (збірна Франції). (Фото: fifa.com)

На ЧС-2022 у Катарі проходять  матчі 1/8 фіналу. Збірна Франції зустрічалась зі збірною Польщі. Французи перемогли суперника і пройшли у чвертьфінал.

У неділю, 4 грудня, на ЧС-2022 пройшов черговий поєдинок 1/8 фіналу. Діючим чемпіонам світу протистояла збірна Польщі.

Склади команд

Франція: Льоріс, Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандес, Чуамені, Рабьо, Дембеле, Грізманн, Мбаппе, Жиру.

Запасні: Манданда, Ареола, Павар, Дісасі, Гендузі, Коло Муані, Фофана, Верету, Саліба, Коман, Конате, Камавінга, Тюрам.

Польща: Щесни, Кеш, Глік, Ківьор, Берешинські, Криховяк, Камінські, Зелінські, С. Шиманські, Франковські, Левандовські.

Запасні: Скорупські, Грабара, Єнджейчик, В’єтеска, Беднарек, Белік, Мілік, Д. Шиманські, Гросицькі, Свідерські, Журковські, Залевські, Пьонтек, Гумни, Скураш.

Перебіг поєдинку

Франція мала певну перевагу на стартових хвилинах. Збірна Польщі відійшла назад і очікувано обрала захисну тактику. Французи атакували та намагалися завершити свої атаки ударами. На 12-й хвилині Чуамені а трохи згодом Дембеле перевірили готовність Щесни. Польща у боргу не залишилась. На 21-й хвилині Левандовські пробив поруч зі штангою. На 29-й хвилині Жиру замикав простріл Дембеле з правого флангу, але не влучив у вільний кут воріт. Через шість хвилин Мбаппе на лівому фланзі штрафного майданчика накрутив захисника та пробив у ближній кут. Щесни встиг скластись і парирував удар. На 38-й хвилині Льоріс показав, що він не гірший за колегу зі збірної Польщі. Голкіпер збірної Франції коліном відбив удар Зелінські, а після добивання Льоріса підстрахував Варан. На 44-й хвилині Франція відкрила рахунок. Жиру відкрився під передачу, випередив суперника і пробив під праву стійку воріт збірної Польщі. Цей м’яч став 52-м, забитим Жиру у складі збірної Франції. За цим показником Жиру випередив Анрі та став найкращім бомбардиром в історії своєї збірної.

Після перерви Франція продовжила атакувати. На 53-й хвилині ніхто з партнерів не відгукнувся на простріл Рабьо зліва. Мбаппе пробив з лінії штрафного і влучив у захисника. М’яч змінив напрямок та пройшов поруч зі штангою. Польщі треба було відігруватись, але Франція тримала суперника подалі від воріт. А на 75-й хвилині французи збільшили перевагу в рахунку. Збірна Франції провела контратаку, Мбаппе прийняв м’яч на лінії штрафного майданчика, підготував удар і потужно пробив у лівий кут. Польща нічого не змогла протиставити французам і змирилась з поразкою. На першій компенсованій хвилині Мбаппе результативним ударом, здавалось, поставив крапку у матчі. Але на останній хвилині арбітр призначив пенальті у ворота Франції. Левандовські пробив низом по центру і Льоріс забрав м’яч. Арбітр побачив порушення та наказав перебити. На цей раз Левандовські не схибив. Втім цей гол став слабкою втіхою до збірної Польщі.

• Франція — Польща 3:1 (Жиру, 44, Мбаппе, 75, 90+1 – Левандовські, 90+9 (з пенальті)).

Турнірна сітка

У матчі 1/4 фіналу збірна Франції зіграє з переможцем пари Англія - Сенегал. Поєдинок відбудуться 10 грудня.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинку Аргентина - Австралія. Також ми повідомляли про головні події ЧС-2022, які сталися 3 листопада.