Чехія розійшлася миром з Бельгією, а матч Сербія - Португалія завершився скандалом

Другий тур європейської кваліфікації приніс ряд несподіваних результатів.

Кріштіану Роналду в матчі із Сербією забив на останніх секундах, але арбітр взяття воріт не зафіксував. Завдяки голу гравця «Динамо» Люксембург на виїзді обіграв Ірландію.

Про події в матчах групового етапу кваліфікації на чемпіонат світу-2022 і результати поєдинків повідомляє Інформатор .

У суботу, 27 березня, відбулися матчі другого туру групового відбіркового турніру до ЧС-2022. Свої поєдинки провели представники груп A, E, G і Н.

В поєдинку групи А зустрілися недавні суперники збірної України у відбірковому турнірі до Євро-2020 збірні Сербії та Португалії. У складі команд на поле вийшли:

Сербія: Дмитрович, Міленкович, Стефан Мітровіч, Павлович, Лазович, Милинкович-Савич, Гудель, Костич, Тадич, Влахович, Александар Мітровіч.

Запасні: Райковіч, Ніколіч, Петрович, Спайіч, Максимович, Радоньїч, Йович, Живкович, Крстічіч, Груїчевої, Рістіч, Джурічіч.

Португалія: Лопеш, Канселье, Діаш, Фонте, Седрік, Бруну Фернандеш, Олівейру, Данилу, Бернарду Сілва, Роналду, Жота.

Запасні: Са, Руй Сілва, Луїш Нету, Дуарте, Мендеш, Андре Сілва, Пальінья, Рафа Сілва, Санчеш, Невеш, Петру Нема, Феліш.

Перший небезпечний момент португальці створили на 8-й хвилині. Отримавши передачу від Бернарду Сілви, Роналду запустив м'яч над поперечиною. Минуло трохи більше двох хвилин, і гості відкрили рахунок в матчі. Бернарду Сілва м'яко навісив в штрафну, а Жота з лінії воротарського головою відправив м'яч у ворота збірної Сербії. На 36-й хвилині Португалія практично повторила комбінацію, що принесла перший гол. Седрік навісив з правого флангу, а Жота головою пробив в дальній кут, і м'яч від штанги влетів у сітку воріт Дмитровича.

З початку другого тайму пройшов всього 30 секунд і господарі відіграли один м'яч, повторивши комбінації португальців. Александар Мітровіч в боротьбі з двома захисниками з лінії воротарського головою замкнув навіс Радоньїча з правого флангу. Серби продовжили тиск на оборону суперника. На 54-й хвилині Лопеш перевів на кутовий удар Тадича під поперечину, а після подачі з кута поля Милинкович-Савич пробив в кількох сантиметрах від дальньої штанги.

А на 60-й хвилині рахунок у матчі зрівнявся. Гравці збірної Сербії в кілька передач доставили м'яч в штрафну суперника, і Костич в боротьбі із захисником пробив у ворота Лопеша. Через 5 хвилин Лопеш врятував свою команду, відбивши потужний удар Радоньїч.

Розв'язка поєдинку стала досить гарячою. На другій компенсованій хвилині Міленкович пішов у підкат прямою ногою і отримав червону картку. А через хвилину збірна Португалії провела контратаку. Роналду відправив м'яч у ворота, а захисник з лінії воріт вибив ігровий снаряд у поле. Як показав повтор, м'яч перетнув лінію воріт, але арбітри гол не зарахували, а система VAR у відбіркових матчах не застосовується. Роналду кинувся до лайнсмена, але за свої претензії отримав жовту картку. Поєдинок завершився внічию, яка залишила неприємний осад.

У поєдинку групи Е, в Празі, збірна Чехії приймала національну команду Бельгії. Команди виступали в таких складах:

Чехія: Вацлік, Цоуфал, Челюстка, Кудела, Боріл, Голешов, Провід, Соучек, Барак, Янкто, Кременчік.

Запасні: Мандоус, Нгуйєн, Стронаті, Зима, Матею, Малинський, Павелка, Пекхарт, Масопуст, пішаків, Видра.

Бельгія: Куртуа, Альдервейрельд, Денайер, Вертонген, Кастаньо, Де Брюйне, Дендонкер, Тілеманс, Мертенс, Лукаку, Шадлі.

Запасні: Міньоле, Камінський, Мехелен, Доку, Троссард, Салемакерс, Фоке, Ванаку, Аднан Янузай, Прат, Бентеке, Батшуайі.

Перший гольовий момент біля воріт суперника створили бельгійці на 9-й хвилині. Мертенс направляв м'яч у правий нижній кут, але Вацлік в стрибку відбив удар. Чехи відповіли не менш гостро. На 15-й хвилині Кременчік потрапив в штангу воріт збірної Бельгії. Воротар збірної Чехії ще мінімум двічі виручив свою команду. На 24-й хвилині Вацлік відбив удар Дендонкера, а через 7 хвилин не дозволив Де Брюйне результативно завершити подачу Лукаку з правого флангу.

На 50-й хвилині Чехія вийшла вперед. Янкто довгою передачею вивів Провід на ударну позицію, і півзахисник збірної Чехії відправив м'яч у дальній кут. Бельгійці відігралися на 61-й хвилині. Де Брюйне віддав на хід Лукаку, форвард розгойдав захисника і пробив Вацліка. На 71-й хвилині Де Брюйне уникнув офсайду, змістився вправо і пробив в ближню штангу воріт збірної Чехії.

Де Брюйне не заспокоївся і через 10 хвилин, протягнувши м'яч і з-за меж штрафного, пробив у лічених сантиметрах від правої штанги. На 84-й хвилині пощастило вже збірної Бельгії. Після подачі кутового Боріл першим підібрав відскочив від гравців оборони збірної Бельгії м'яч і потужним ударом струсонув поперечину. Куртуа тільки поглядом супроводжував м'яч, і будь Боріл трохи точніше, то взяття воріт було б не уникнути. У компенсований час чехи могли вирвати перемогу, але спрямований Соучек під дальню штангу м'яч вибив захисник збірної Бельгії.

Кілька поєдинків дня принесли досить несподівані результати. Так збірна Словаччини по ходу матчу поступалася Мальті 0: 2, але змогла звести поєдинок внічию. Збірна Ірландії на своєму полі поступилася Люксембургу. Вирішальний гол на 85-й хвилині забив гравець київського «Динамо» Жерсон Родрігес.

• Словаччина - Мальта 2: 2.

Матчі другого туру відбіркового етапу до ЧС-2022 в групах B, C, D, F, I і J відбудуться 28 березня. Збірна України в Києві зіграє зі збірною Фінляндії. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про події в матчі Франція - Україна і про результатати інших поєдинків першого туру кваліфікації до ЧС-2022, про матчі баскетбольної Суперліги і про поєдинки плей-офф Української хокейної ліги .