«Це не наша війна»: у Польщі знайшли фейкові антиукраїнські білборди

Читать на русском

Чергова спроба росіян повернути союзників проти України

Читать на русском
«Це не наша війна»: у Польщі знайшли фейкові антиукраїнські білборди
Мітинги на підтримку України в Польщі доводять брехливість росії

Чергова спроба росіян повернути союзників проти України

10-го лютого ресурси з протидії дезінформації розповіли про новий фейк росіян щодо Польщі. Цього разу вони начебто помітили на території країни білборди з антиукраїнською рекламою. Загалом, на написі зазначено, що війна в Україні – то начебто не справа Польщі.

Про це пише Detector.media. Російські псевдоЗМІ та Telegram-канали активно тиражують фото начебто з Польщі. На ньому зображено звичайну вулицю, на якій встановлено рекламний білборд. На сам щит прикріпили фейкове зображення з написом «це не наша війна».

Приклад фейкової публікації
Приклад фейкової публікації


Звичайно, на думку недолугих росіян, такі щити влада Польщі хоче встановити по всій території країни. Начебто таким чином планується вплив на свідомість поляків, аби ті почали дистанціюватися від розпочатої росією війни. Проте, все це виявилося фейком, який розкрили доволі швидко та просто

StopFake та mythdetector.ge повідомляють, що зробили це підроблене фото на сайті Mediamodifier. На ньому пропонується шаблон саме цього білборда, куди можна просто і безкоштовно вставити будь-яке фото. Пошук за картинками це оперативно підтверджує. Основою для подібних реклам та, звичайно, російських фейків, є одне зображення. На це вказує розміщення автомобілів, хмар та інших об’єктів на фоні.

Скріншот з сайту Mediamodifier
Скріншот з сайту Mediamodifier


Мета цього фейку, як завжди, доволі проста. Пропаганда хоче зробити з Польщі ворога для України. Тобто, українці мають розлютитися на поляків за такі фейки, а самі жителі Польщі – замислитися над реальним дистанціюванням. Усе це підкріплюється наративом, наче такі кампанії проводить сама влада Польща, аби ще й викликати недовіру до союзників.

Скріншот з сайту tineye.com
Скріншот з сайту tineye.com


Проте, бажаних результатів росія традиційно не досягла. У фейки недолугих пропагандистів ніхто не вірить. Підтримка наших партнерів продовжує тільки зростати, як і жителів цих країн. Більше того, у підсумку росіяни викликають у поляків тільки злість через подібні недолугі звинувачення.

Фейки росії

Дезінформація та пропаганда – щоденне явище на росії. Брехня там створюється регулярно, і машина з її виробництва не зупиняється ні на мить. До прикладу, тільки нещодавно в мережі з’явився новий фейк про те, наче західні області України «тимчасово перейдуть під протекторат Польщі». Мета цієї брехні полягає в тому, аби підкрипити інший фейк – про бажання Польщі захопити частину Україну. Звичайно, нічого з цього не має спільних рис з реальністю.

Також зафіксовано було й інший цікавий фейк. Оскільки інформація про передачу «Леопардів» дуже лякає росіян, то народ у московії почали заспокоювати брехнею. Так, рф розповсюдила фейк, наче наші танкісти, прибувши на навчання, одразу попросити політичний притулок в Німеччині, аби не повертатися до України. Проте, в реальності вони вчаться керувати новою технікою та готуються знищувати окупантів на нашій землі.

Нагадаємо, що у Зеленського розповіли про можливі напрямки нового наступу рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.