Це лише початок: авторитетний політолог Фесенко пояснив, що насправді буде вирішено на переговорах у Стамбулі

На великі прориви наразі сподіватися не варто

Авторитетний політолог Фесенко пояснив, що насправді буде вирішено на переговорах у Стамбулі
Авторитетний політолог Фесенко пояснив, що насправді буде вирішено на переговорах у Стамбулі

Попри затримку старту, переговори в Стамбулі між представниками України та Росії все ж відбуваються 16 травня. Очікування невисокі, однак той факт, що вчора переговори не були зірвані, а сьогодні зранку відбулися активні й змістовні консультації українських переговорників із Держсекретарем США Марко Рубіо, радниками європейських лідерів з безпекових питань та міністром закордонних справ Туреччини, свідчить про серйозне ставлення до цих перемовин. Паралельно Туреччина та США ведуть важливі контакти і з російською стороною. У російських пабліках навіть з’явилися чутки про можливий приїзд до Стамбула Кирила Дмітрієва та Юрія Ушакова. Чи підтвердяться ці відомості — покаже час, але очевидно, що ніхто не прагне припиняти цей переговорний процес.

Однак, як зазначає політолог Володимир Фесенко, на великі прориви наразі сподіватися не варто. 

"Тим не менш, не варто очікувати якогось прориву на цих переговорах, в тому числі і домовленостей про припинення вогню. По-перше, це не вигідно російської стороні і не відповідає їх публічній переговорній позиції. Це буде виглядати як програш", - повідомляє Фесенко. 

За словами експерта, важливо розуміти не лише символічний підтекст цих переговорів, а й те, що Росія надсилає змішану делегацію: з одного боку — малоповноважного Володимира Мединського, який має нагадувати про "Стамбул-2022", з іншого — представників МЗС, військових і спецслужб, які вже можуть вести більш предметні консультації.

"З раціональної і прагматичної точки зору оптимальний варіант для росіян – домовитись щодо продовження мирних переговорів. Це може означати і відносну згоду на початок консультацій щодо припинення вогню, паралельно з обговоренням інших питань", — вважає Фесенко.

Українська делегація, за оцінками політолога, узгоджує свої кроки із західними партнерами, зокрема зі США. Напередодні відбулись активні консультації українських представників із держсекретарем США Марко Рубіо, радниками лідерів ЄС і головою МЗС Туреччини.

"Наша подальша переговорна тактика буде узгоджуватись з європейськими і, в першу чергу, з американськими партнерами. А американці будуть за продовження переговорів, особливо якщо буде шанс поступово дотискати росіян до припинення вогню", — вважає Фесенко.

Що стосується української позиції, то навряд чи Київ відмовиться від переговорного процесу. Це не лише політично невигідно, а й може бути використано Росією в інформаційній війні. До того ж це суперечить позиції США.

"Скоріше за все цього не буде, оскільки це буде використано росіянами проти нас, це не сподобається Трампу, і не гарантує введення американських санкцій проти РФ. Наша подальша переговорна тактика буде узгоджуватись з європейськими і, в першу чергу, з американськими партнерами. А американці будуть за продовження переговорів, особливо якщо буде шанс поступово дотискати росіян до припинення вогню", - додає він. 

На завершення Фесенко наголошує — Стамбул наразі є лише стартовою точкою, і цілком імовірно, що попереду нові раунди дипломатичного процесу.

"Тому мій попередній прогноз – Стамбул це лише початок, далі буде…", - йдеться у його дописі. 

Зустріч у Стамбулі 16 травня

Зранку 16 травня також відбулася тристороння зустріч з представниками Туреччини та США у палаці Долмабахче.

У складі української делегації на переговорах присутні голова МЗС Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та голова Офісу президента Андрій Єрмак. Турецьку сторону представляють голова Національної розвідувальної організації Ібрагім Калин та очільник МЗС Хакан Фідан. Від США присутні держсекретар Марко Рубіо, спецпредставник Трампа Кіт Келлог та посол США у Туреччині Том Баррак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube