"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Сили оборони Ізраїлю будуть діяти рішуче та ефективно в разі необхідності
У середу, 17 січня, начальник Генерального штабу Сил оборони Ізраїля Герці Галеві порушув питання ймовірності війни у Лівані. Він повідомив про підвищення бойової готовності та поточних навчань резервістів на півночі країни.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЦАХАЛ. Підготовка до війни Ізраїля проти Лівану триває.
Галеві висловився про накопичений досвід ізраїльських військових від конфліктів у Газі, який є релевантним для потенційних дій в Лівані. Він зазначив необхідності адаптації деяких тактик і стратегій. Головна ціль Ізраїлю, за словами Галеві, полягає у поверненні безпеки та спокою жителям півночі країни.
"Ми перебуваємо в періоді підвищення готовності до бойових дій у Лівані. У нас є багато уроків бойових дій у Газі, багато з яких дуже актуальні для бойових дій у Лівані, а є деякі, які потрібно адаптувати", - заявив генерал-лейтенант Галеві.
Він підкреслив, що ймовірність конфлікту на півночі зросла порівняно з минулим, хоча точний час можливого початку війни залишається невизначеним. Галеві вказав на значний прогрес, здобутий ізраїльськими військовими, включаючи нові можливості та "сюрпризи", які можуть бути використані у конфлікті.
"Залишається серйозно тренуватися... і коли буде потрібно, ми підемо вперед на повну силу", - наголосив він.
Галеві також заявив про важливість тренувань та підготовки, висловивши впевненість у здатності ЦАХАЛ діяти рішуче та ефективно в разі необхідності. Він підкреслив готовність своїх військ діяти з повною силою, коли це буде необхідно.
Раніше видання The Wall Street Journal стверджує, що у військовому кабінеті Ізраїля виникли серйозні розбіжності щодо стратегії війни у Газі. Тут не можуть дійти згоди у ключовому питанні: посилити бойові дії чи піти на мирні переговори з ХАМАС заради звільнення полонених. Це питання загострилось після того, як Ізраїль не зміг повернути усіх своїх заручників.
Ганц виступає за переговори з радикальним рухом ХАМАС заради повернення близько 130 осіб, які утримуються в заручниках. Нетаньяху та Галант своєю чергою заявляють, що змусити палестинське угруповання піти на поступки може лише військовий тиск.
Міністр оборони Галант виступає за переговори з ХАМАС заради повернення полонених. Натомість Нетаньяху і Ганц не хочуть про це чути. Вони висловлюють упевненість, що позитивного результату від переговорів із терористами не буде. І вимагають посилити бойові дії, бо тільки військовий тиск змусить ХАМАС піти на поступки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.