Був не лише п'яним: подробиці у справі судді Тандира, який на смерть збив нацгвардійця

Адвокатка підозрюваного заявила, що стороні захисту не було відомо про проведення експертизи

Справа Тандира
У ДБР офіційно підтвердили, що суддя Тандир був п'яний, коли збив нацгвардійця

Суддя Олексій Тандир, який на смерть збив на блокпості в Києві військовослужбовця Національної гвардії України, перебував на момент ДТП у стані алкогольного сп’яніння та рухався зі швидкістю 100 км/годину. Це підтвердили відповідні експертизи. Його загрожує до 10 років позбавлення волі. 

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань. Зазначається, що судово-психологічна експертиза підтвердила, що суддя, який на смерть збив на блокпості в Києві військовослужбовця Національної гвардії України, перебував на момент ДТП у стані алкогольного сп’яніння. За даними слідства, маючи спеціальні юридичні знання та професійні навички Тандир вживав заходів щодо приховування слідів алкогольного сп’яніння та унеможливлення встановлення кількості алкоголю у відібраних у нього біологічних рідинах.

"Слідство змогло довести, що суддя в момент смертельного ДТП перебував у стані алкогольного сп’яніння. Також згідно з результатами іншої експертизи встановлено, що суддя їхав за кермом автомобіля на момент ДТП зі швидкістю 100 км/годину", - зазначили у ДБР. 

Адвокатка судді Тандира Ірина Бовнегра у коментарі "Суспільному" заявила, що стороні захисту не було відомо про проведення експертизи. Відповідну інформацію захист дізнався зі ЗМІ.

"Цікаво, що майже за два місяці результатів біологічних зразків не має, а дивна експертиза є. З самого початку ми наполягали, що перші зразки здали під безперервну відеозйомку, що унеможливлює її підміну. Тексту психологічної експертизи не бачила, тому не можу прокоментувати", - сказала Бовнегра.

Бовнегра додала, що результати такої експертизи оскаржити не можна, однак можливо провести повторні або комплексні експертизи. Однак, за словами адвокатки, спочатку захист має ознайомитися з самою експертизою. 

Що говорять родичі загиблого військового 

Захист підозрюваного роблять все, аби статтю покарання змінили і його чекав менший термін. Родині загиблого навіть максимального терміну в 10 років замало. 

"Перше - це вбивство людини, друге - це вбивство військовослужбовця", - сказав брат загиблого нацгвардійця Олександр Бондаренко. 

Дружина загиблого вважає, що термін у 10 років взагалі ні про що, адже суддя забрав життя. Вона хоче, щоб винний у смерті її чоловіка був покараний. 

"Він з його життям забрав моє", - зазначила дружина загиблого нацгвардійця Ганна Бондаренко. 

 

Розслідування аварії, у якій загинув нацгвардієць 

Працівники ДБР розслідують обставини дорожньо-транспортної пригоди за участю голови одного з райсудів Київської області, яка трапилась на блокпосту в Києві. Суддя за кермом автомобіля скоїв наїзд на військового. У результаті ДТП нацгвардієць від отриманих травм загинув на місці.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочато за статтею порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, якщо вони спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

27 травня Печерський районний суд Києва відправив суддю під варту без права застави до 21 липня. Пізніше стало відомо, що суддю відсторонили від посади. Таке рішення прийняла на засіданні Вища рада правосуддя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube