Бутусов заявив, що Зеленський розпочав війну проти Залужного, щоб зняти його з посади

Читать на русском

Юрій Бутусов вважає, що звинувачуючи Залужного в політизації, до виборів насправді готується Зеленський: він намагається дискредитувати головнокомандувача ЗСУ, бо той має вищий рівень довіри серед українців, ніж президент

Читать на русском
Юрій Бутусов
Юрій Бутусов поділився думками про стосунки Зеленського і Залужного

Юрій Бутусов вважає, що звинувачуючи Залужного в політизації, до виборів насправді готується Зеленський: він намагається дискредитувати головнокомандувача ЗСУ, бо той має вищий рівень довіри серед українців, ніж президент

Журналіст Юрій Бутусов заявив, що президент Володимир Зеленський та члени партії Слуга Народу розпочали відкриту війну проти головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Вони хочуть звільнити його з посади, тому дискредитують в очах суспільства, вважає журналіст. Причиною цього він називає політичну конкуренцію. За даними різних опитувань, Залужний має більший рейтинг довіри серед українців, ніж Зеленський. 

Цими думками Бутусов поділився з виданням NV. У великому інтерв'ю, яке вийшло в середу, 29 листопада, він сказав:  

"Зараз, замість того, щоб обговорювати питання компетентності вищого командного складу на Ставці верховного головнокомандування, на Комітеті по обороні й ухвалювати виважені рішення, Залужного і військове командування намагаються просто дискредитувати, звинуватити їх в політиканстві. Хоча вони мовчать". 

Бутусов зауважив, що окрім політичних заяв, ведеться і кримінальна справа ДБР про здачу півдня України. І в рамках цієї справи теж розглядається відповідальність виключно військового командування, але - не політиків, включно з президентом, які запевняли, що війни не буде та готувалися до шашликів. 

"Тобто  не розглядається відповідальність ні політичного керівництва країни, ні керівництва Служби безпеки України, а виключно військового командування. Це намагання перед виборами зняти з себе відповідальність за провали в підготовці до російського вторгнення, за провали в підготовці до оборони країни. І перекласти цю відповідальність виключно на військових", - наголосив він. 

За словами журналіста, це абсолютно недобросовісна і непорядна позиція, яка сіє розбрат і до нічого доброго не призведе. Він називає такі дії божевіллям.

Щодо публікацій Мар'яни Безуглої про Залужного, зауважує: одна справа, коли щось говорить блогер, і зовсім інша - обвинувачення депутатки, наділеною владою. І якщо після такої кампанії з дискредитації зняти військове керівництво, то наступний, кого призначать, не впорається зі своїм завданням.

"Він буде думати над тим, як догодити якимось окремим Слугам народу, як їм заглянути до рота і що їм сказати, щоб вони на них не сердилися. Але жодних рішень по суті не буде здійснено. І відповідальності стане набагато менше, а не більше. Ось в чому проблема зараз тієї війни, яку Зеленський і Слуги народу розпочали проти головнокомандувача ЗСУ", - сказав Бутусов.  

Журналіст наголосив, що в Україні існує розрив між побажаннями, обіцянками і досягненням. Те, що Україна не має тих результатів контрнаступу ЗСУ, які очікували є стратегічною помилкою Ставки верховного головнокомандувача, вважає Бутусов.  

"Це проблема неправильної, неадекватної оцінки обстановки Ставкою верховного головнокомандувача, яка погодила цей наступ, яка забезпечила цей наступ ресурсами, людьми, резервами. Але планування було не комплексне, не системне і воно не враховувало сили противника. І була серйозна недооцінка противника. Це проблема наших розвідувальних служб, які не дали такої інтегральної оцінки", - поділився думкою журналіст. 

Він порівняв дії російської та української влади й дійшов висновку, що де чому нам можна повчитись у ворога. Зокрема, йдеться про спорудження оборонних конструкцій та виробництво дронів. Адже військові цим займатись не повинні, такі речі організовує керівництво держави. 

"Наші військові дивляться, як ворог системно копає оборонні лінії вздовж усієї лінії фронту.  А Україна поступається і не копає оборонні споруди, бо це велика кількість техніки, персоналу, будівельних матеріалів, яких у армії немає, які влада має мобілізувати. Російська влада це робить, українська - ні. Дрони: більша частина, які в нас йдуть на фронт - волонтерські дрони. Це громадяни України збирають допомогу нашим воїнам. І ударні FPV, і розвідувальні MavicІ подивимося на Росію: переважна більшість дронів іде від держави, це вони фінансують", - зауважив Бутусов.

Він підсумував, що Володимир Зеленський та його команда зараз повинні робити висновки, виправляти помилки й почати випереджати ворога. За його словами, президент Зеленський і "слуги народу" натомість шукають, на кого перекласти власні провали, які вони самі зробили, до яких причетні.

"От це, на жаль, наше слабке місце. Це просто безвідповідальність і некомпетентність. Це не вада демократії, а просто переконання, що виборців і громадян України можна обдурити. От чим влада і "слуги народу" намагаються зараз зайнятися", - сказав Бутусов.

Зеленський і Залужний: чи є розкол?

В Офісі Президента стверджують, що ні. Сам Володимир Зеленський про це нічого не говорить. Валерій Залужний також мовчить. Водночас нардепка Марʼяна Безугла, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжує критикувати головкома ЗСУ Валерія Залужного щодня. Зокрема, вона звинуватила його в тому, що він начебто "замовляє статті" в іноземних медіа. 

У свіжій публікації видання The Economist пишуть, що Володимир Зеленський та  Валерій Залужний, нібито остаточно розсварилися, їхні стосунки називають жахливими. Видання зазначає, що у Кремлі дуже тішаться таким розвитком подій та мають намір скористатися суперечками в українській владі для того, щоби продовжити підкорення України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.