Бутусов нагадав, як він напророчив війну з Росією та точно описав її хід у квітні 2021 року

У своєму пості на Facebook журналіст і воєнкор Юрій Бутусов нагадав, як ще у 2021 році він попереджав про ймовірність війни та агресію Росії. Бутусов передбачив не тільки підтримку України з боку Заходу, а й стійкість українського суспільства, яке буде готове до опору.

Юрій Бутусов, війна в Україні
Бутусов попереджав, що війна з РФ не почнеться раптово. Фото: Getty Images

Відомий журналіст та воєнкор Юрій Бутусов нагадав у Facebook про свій пост за 2 квітня 2021 року. Тоді він заявив, що війна дуже ймовірна, але вона не почнеться раптово. Він також зазначав, що Україну не вдасться захопити швидко – суспільство готове до опору, а влада – ні.

Прогноз Бутусова складався з 10 пунктів, деякі стосувалися поточної ситуації та вже втратили актуальність. Але в основному журналіст мав рацію: у 2021 році він був одним із небагатьох, хто стверджував, що Путін готує велике вторгнення. Переважна більшість експертів і політиків аж до 23 лютого 2022 року затверджували протилежне.

Бутусов також стверджував, що Путіну не вдасться захопити Україну "за три дні" і агресія РФ консолідує українське суспільство:

"До війни готове українське суспільство, тому підстав для паніки немає, ми чинитимемо серйозний опір, вторгнення консолідує більшість українців".

Саме так і сталося! Також Бутусов заявляв, що Європа та США нададуть Україні відчутну підтримку. Цей його прогноз також справдився.

"Без сумнівів, у разі конфлікту військова допомога, рівень взаємодії з НАТО та військової допомоги будуть збільшені і вийдуть на новий рівень. Воювати на землі треба буде нашим військам. Однак передача розвідувальної інформації в режимі реального часу, постачання озброєнь та організація безпольотної зони в повітрі над районом бойових дій - все це Україна зможе запросити, і, з ймовірністю, отримає", - наголошував він у 2021 році.

Як відомо, безпольотна зона, яку згадує журналіст, чи "закрите небо" так і не було організовано. Проте загалом цей прогноз виявився правильним. Бутусов навіть згадав "джавеліни":

"Якщо США забезпечать масові поставки "Джавелінів" зі своїх баз, будь-який російський наступ буде паралізований - більшість російських танків не оснащені комплексами активного захисту, і беззахисні від поразки у верхню проекцію".

Також Бутусов стверджував, що українська влада до війни станом на 2021 рік не готова:

"Жодних структурних військових реформ у нашій армії не відбувається, боєздатність армії заснована виключно на мотивації та професіоналізмі окремих військовослужбовців, окремих підрозділів та частин, де є адекватний командний склад. Воїни боротимуться".

Війна, якої не сталося у 2021 році

Нагадаємо, 2021 року в РФ вголос заговорили про намір розпочати збройний конфлікт з Україною. Проте втрутився президент Байден. Він запропонував провести масштабний саміт Росія – США, і він відбувся у Женеві у червні 2021 року.

Саме літо 2021 року Бутусов називав найвірогіднішим для вторгнення. Однак замість вторгнення відбулася особиста зустріч Байдена та Путіна.

За результатами домовленостей між Байдном та Путіним вторгнення в Україну було відкладено, але не скасовано. Це підтвердив той факт, що вже у липні 2021 року Путін опублікував статтю "Про історичну єдність росіян та українців", у тому числі й українською мовою.

У статті містився досить вільний виклад історії України, тому вона стала предметом глузувань у Києві. Проте стаття фактично була історичним обгрунтуванням російської агресії.

Ключова теза Путіна, яка неодноразово повторювалась у статті, полягала в тому, що українського народу не існує, це вигадка країн Заходу, яка нібито виникла в XIX столітті, щоб розділити російський народ.

Нагадаємо, що зараз Бутусов вважає, що війна з Росією триватиме десятиліттями, а професійні бійці повинні мати можливість накопичувати досвід і співпрацювати з союзниками на контрактній основі. Він висловився на підтримку створення приватних військових компаній (ПВК) в Україні. Відповідаючи на запитання підписника, він наголосив, що такі структури мають стати частиною системної реформи Збройних сил. Працювати українські ПВК можуть як в Україні, так і за її межами, вважає Бутусов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube