Пам’ятайте, що більшість людей доброзичливі, але краще бути обережними, щоб не стати жертвою шахраїв
Європейські курорти та туристичні міста стають справжнім магнітом не лише для мандрівників, а й для тих, хто прагне поживитися їхнім коштом. Finance.ua зібрав найпоширеніші схеми шахрайства на європейських курортах, щоб ви могли не лише гарно відпочити, а й зберегти гроші, нерви та гарний настрій.
Схема полягає в тому, що шахрай або група осіб підходить до туриста, пропонуючи «подарунок». Це може бути нібито безкоштовний браслет, троянда, гілочка розмарину тощо. Ділки можуть швидко зав’язати браслет на зап’ясті або вручити квітку. Після того, як «подарунок» прийнято або його неможливо легко зняти, шахраї агресивно вимагають оплату, часто значно завищену. Вони також можуть оточити жертву, щоб залякати або відволікти, поки спільник обчищає кишені.
Як уникнути шахраїв:
Шахраї, зокрема неофіційні обмінники або таксисти, можуть видавати фальшиві або недійсні банкноти, або ж банкноти з сусідніх країн. Іноді зловмисники використовують спритність рук, щоб дати менше грошей, ніж потрібно. Деякі обмінні пункти пропонують невигідні курси або мають приховані комісії. Банкомати, особливо ті, що належать небанківським мережам (наприклад, Euronet), можуть пропонувати невигідні курси конвертації, якщо ви обираєте конвертацію в долари США замість місцевої валюти.
Як уникнути шахраїв:
Шахраї часто розміщують оголошення про оренду квартир або вілл, яких не існує, або які належать іншим людям. Як це працює: ви оплачуєте оренду, приїжджаєте, а житла немає. Аферисти можуть вимагати передоплату або депозит, який потім зникає. Також туристи можуть натрапити на приховані платежі, такі як високі комісії за прибирання або туристичні податки, які не включені в початкову ціну. Або ж господарі можуть скасувати бронювання в останній момент, якщо знайдуть когось, хто заплатить більше.
Як уникнути шахраїв:
У цій схемі до туристів підходять люди, що видають себе за поліціянт або інспекторів готелю (часто у формі або з підробленими посвідченнями), і просять показати документи, гаманець для перевірки на фальшиві гроші або оглянути ваш номер. Під час цього вони крадуть речі або кошти.
Як уникнути шахраїв:
Таксисти можуть їхати довшим маршрутом, щоб збільшити вартість проїзду, або стверджувати, що лічильник не працює, і вимагати в туриста завищену фіксовану ціну. Деякі можуть також додавати приховані збори або заявляти, що ціна вказана за особу, а не за поїздку. Неліцензовані таксі можуть пропонувати низькі ціни, а потім вимагати надмірні суми або навіть красти речі. Ці схеми поширені біля аеропортів та вокзалів, де туристи щойно прибули і дезорієнтовані.
Як уникнути шахрайської схеми:
У цій схемі на туриста нібито випадково розливають щось, наприклад, каву, морозиво, кетчуп, або навіть імітацію пташиного посліду. Доброзичливий незнайомець одразу пропонує допомогу в прибиранні, а в цей час його спільник обчищає кишені жертви, користуючись її розгубленістю та відволіканням.
Як уникнути шахраїв:
У цій схемі шахрай просить туриста сфотографувати його на свою камеру або телефон. Після того, як фото зроблене і пристрій повертається, шахрай навмисно його впускає, звинувачуючи туриста у зламі, й вимагає гроші за ремонт або заміну.
Як уникнути цього:
У туристичних місцях кафе та ресторани часто стягують абсурдні ціни за напої та їжу, особливо якщо ви сидите на вулиці. Шахраї можуть заманювати туристів у заклади без чітко вказаних цін у меню, а потім виставляти надзвичайно високі рахунки. Деякі можуть додавати безкоштовні страви (наприклад, хліб), які потім включаються у рахунок. Як це працює: вас запрошують у бар або ресторан, де немає цін у меню, або меню пізніше замінюють на дорожче. Рахунок виявляється надзвичайно високим, а вас змушують його оплатити.
Як уникнути:
У пік туристичного сезону на ринку з’являються так звані фірми-одноденки. Їхня мета проста: зібрати якомога більше авансів і зникнути без сліду.
Як уникнути шахраїв:
Як раніше повідомляв Інформатор, У межах кампанії #ШахрайГудбай Мінсоцполітики разом із Нацбанком, Кіберполіцією та Держспецзв'язку ділиться порадами, як розпізнати шахраїв і не потрапити в пастку. Зокрема Інформатор наводить основні правила захисту від шахраїв ваших банківських карток.
.