Будинку, в якому ти жив 47 років, вже немає. Історія чоловіка, який став свідком ракетного удару в Дніпрі

Читать на русском

У Дніпрі продовжується розбір завалів. Тим часом люди, які стали очивидцями подій, діляться пережитим

Читать на русском
Будинку, в якому ти жив 47 років, вже немає. Історія чоловіка, який став свідком ракетного удару в Дніпрі
Історія чоловіка, який став свідком ракетного удару в Дніпрі

У Дніпрі продовжується розбір завалів. Тим часом люди, які стали очивидцями подій, діляться пережитим

Однією з таких історій поділився мешканець Дніпра, який на власні очі побачив страшну трагедію. Станіслав Ковтун 47 років прожив саме у тому будинку, куди 14 січня влучила російська ракета. Там також живуть його батьки і діти.

Станіслав розповів, що живе у цьому будинку з самого введення його в експлуатацію. Чоловік по-особливому згадує, все, що пов'язнане з його рідним домом.

"Я живу в будинку 47-й рік. Із самого введення в експлуатацію. Пам'ятаю як пахнуть фарбою перила та рами під'їздів. Чудо-ліфти. Світле подвір'я в якому ми грали допізна як і належить - влітку у футбол, взимку - у хокей. Навпроти був пляж. Будинок стояв на набережній – через дорогу річка Дніпро. Одне з найкращих місць розташування. Спочатку я жив із батьками. Потім купив квартиру у сусідньому під'їзді будинку. Мої діти виросли у цьому будинку. Все життя пов'язане з будинком", - говорить чоловік.

Дивом лишився живим

Чоловік згадує, що того дня зібрався на пробіжку.14 січня був звичайний похмурий, але досить теплий день.

"Я перейшов пішохідний перехід біля новобудови та стояв біля ялинок, налаштовуючи музику на айфоні для пробіжки. Вибух кинув мене на землю. Точніше вибух був такої сили, що я інстинктивно сам стрибнув на торішню, жовту траву. Машинально я глянув у бік звуку. Я побачив величезну вогненну кулю - як помаранчевий апельсин, що збільшується в розмірі і потім лопнув і перейшов у густий чорний дим. Спершу я подумав, що прилетіло до сусіднього будинку або взагалі між ними. Незрозуміло через повалене диму. Бачив лише як розірваними сухожиллями танцювали контактні дроти тролейбусних ліній. З клубів диму стали виляючи вискакувати автомобілі. Вони підстрибували на асфальті та я не міг зрозуміти чому. Побігши до будинку я побачив шматки бетону на дорозі - ось чому", - розповідає Станіслав.

Він згадує, біля місця вибуху горіло багаття з припаркованих машин. Там було акуратне паркування для мешканців. Один за одним почали вибухати бензобаки.

"Я вже побачив що прилетіло до нашого будинку та частина зруйнована.
Але з боку Дніпра підійти було неможливо - вибухали машини. Я побіг у арку надвір. Може комусь допомогти. Я не впізнав свого подвір'я. На місці корпусу - дірка та купа залізобетонних плит звідки лунали страшні крики. Це були не крики болю чи страху. Це були якісь інші за своїм звучанням крики, від яких холоділо серце. Поряд теж кричали. Страшно кричали. Це були ті мешканці, які у справах чи на прогулянку вийшли з дому. Вони стояли та кричали. Я був серед цього крику і почував себе безпорадним. Плити не могли б підняти й десять чоловік. Поранених біля будинку, принаймні я не побачив, щоб віднести їх убік", - ділиться моторошними згадками чоловік.

Перші хвилини після вибуху

Він пригадує, як на подвір'я влетіла поліція. У мегафон стали кричати щоб усі відійшли убік, тому що є загроза детонації заряду, що залишився. І не знімати нічого.

"Я побіг до батьків. На дев'ятий поверх я злетів. Світла вже не було, що зрозуміло. Дзвінок не працював і я бив кулаками у двері, але мені ніхто не відчиняв. Візуально оцінивши, що квартира ціла, а машина у дворі я зрозумів, що вони якщо не в квартирі (вони були в квартирі), то у дворі - народ став вибігати з валізами у двір. Я почав дзвонити. Мережа лежить. Ні мобільного, ні інтернету, жодного зв'язку. До мене намагається достукатися із Праги сім'я по всіх каналах я не можу відповісти. Повідомлення не надсилаються. З айфоном я побіг дивитися все-таки, що там у мене", - розповідає дніпрянин.

Вибухова хвиля пройшла по обидва боки фасаду будинку, зриваючи кондиціонери та вибиваючи вікна з рамами.

"Пробігаючи повз свої балкони я побачив що хвиля вибила все скло. Зайшовши всередину однокімнатної я побачив що вибило і склопакет, а засклене вікно в кімнату розлетілося на дрібні уламки. У моїй сусідній квартирі перекосило двері на балкон і вибило кріплення. Звідси можна було зробити висновок, що сила вибуху була значною.Навіть на першому поверсі магазину, що знаходиться на іншому кінці будинку, вибило весь тамбур. Ті хто були у будинку не епіцентр вибуху сказали що будинок затрусився весь. Адже в ньому кілька корпусів", - розповідає чоловік.

Будинку, в якому ти жив сорок сім років, вже немає

Він пригадує, було вже темно. Але подвір'я було яскраво освітлено прожекторами.
Працювала спецтехніка та рятувальники. Поступово на подвір'ї з'явилися намети допомоги.

"Зараз пішов третій день (ред.: 16 січня), а люди працюють цілодобово. Повз вікна моєї квартири постійно виїжджають самоскиди з уламками будинку. Іноді падають плити і ти на секунду смикаєшся. Але взагалі я не відчуваю якихось сильних емоцій. Мозок віддавав команди-прибрати уламки стекол, забити вікна, підзарядити телефони, нанести води на шостий поверх без ліфта. Їсти не хочеться зовсім. Іноді пожуєш щось і вип'єш п'ятдесят грам щоб заснути о четвертій ранку. Ні не через страх - просто не хочеться. Листаєш стрічку фб і телеграм - якийсь хайп і срач і таке враження що це взагалі десь у паралельному всесвіті. Ти усвідомлюєш що того будинку, в якому ти жив сорок сім років, вже немає. Це буде інший будинок. З незагоєною раною. Щодня ти будеш проходити повз ті під'їзди і пам'ятати 14 січня 2023 року. Світла пам'ять невинно вбитим сусідам", - написав Станіслав Ковтун.

Що відомо станом на 21:00 16 січня

Станом на 21:00 16 січня врятовано 39 осіб (з них 6 дітей), загинуло 40 осіб (з них 3 дитини), травмовано 77 осіб (з них 14 дітей), отримано 47 повідомлень про безвісно зниклих осіб (з яких 18 осіб встановлено загиблими, 4 особи знайдені живими у родичів, в лікарнях, 25 осіб наразі розшукуються).

Психологами ДСНС надано допомогу 174 постраждалим. Тривають пошуково-рятувальні роботи та демонтаж небезпечних конструктивних елементів. Комунальними службами вивезено понад 8 тис. 500 тон будівельних уламків та 41 пошкоджений автомобіль. Всього до робіт залучено 418 осіб та 60 од. техніки з них від ДСНС - 65 осіб та 21 од. техніки.

Нагадаємо, в одній з лікарень Дніпра розповіли про стан травмованих в наслідок російського удару по багатоповерхівці, який стався 14 січня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.