Британські атомні підводні човни використовують програмне забезпечення з РФ та Білорусі, — The Telegraph

В Британії побоюються, що код, створений російськими та білоруськими розробниками, може бути використаний для виявлення місцеперебування британських підводних човнів

код, підводний човен
Національна безпека Великої Британії може бути під загрозою, якщо код попаде не в ті руки

Британські інженери, які займаються розробкою програмного забезпечення для атомних підводних човнів, використовують код, створений розробниками з Росії та Білорусі. Хоча основна частина розробки повинна була проводитися британськими фахівцями з доступом до держтаємниць, частину роботи було передано на аутсорсинг компаніям у Сибіру та Мінську. В Лондоні побоюються, що створений код можуть використати для шпигунства.

Про це повідомляє The Telegraph. За даними видання, компанія, яка залучила російських та білоруських фахівців, намагалася приховати цей факт. Зокрема, було запропоновано замінити справжні імена розробників на імена вже загиблих британців у документах.

"Британські інженери на атомних підводних човнах використовують програмне забезпечення, розроблене в Росії та Білорусі, що суперечить правилам Міністерства оборони", - пише The Telegraph.

Додатково, розслідування виявило, що не тільки підводний флот, але й інші оборонні можливості могли бути скомпрометовані. Раніше також з'ясувалося, що й інші оборонні проєкти передавались розробникам у Мінську.

Експерти попередили, що національна безпека Великої Британії може бути під загрозою, якщо особисті дані осіб, які мають секретні відомості про британський флот, потраплять до несанкціонованих рук. Це може призвести до шантажу або цілеспрямованих атак.

Колишній міністр оборони Бен Воллес заявив, що таке порушення "може зробити уразливою Британію". Він додав, що такі випадки не є новими для країн, таких як Китай і Росія, які регулярно атакують ланцюги постачання оборонних підрядників.

Компанія Rolls-Royce Submarines, що управляє флотом атомних підводних човнів Великобританії, передала частину роботи з оновлення інтранету для свого персоналу компанії WM Reply, цифровій консалтинговій фірмі. WM Reply, своєю чергою, залучила розробників з Білорусі, один з яких фактично працював з дому в Томську, Сибір, додає видання.

Росія втратила найбільший підводний човен

Російські пропагандистські ЗМІ у 2023 році писали, що Росія вивела з бойового складу Військово-Морського Флоту (ВМФ) важкий атомний підводний човен "Дмитро Донський", який очікує утилізації на військово-морській базі в Сєвєродвінську разом із двома іншими підводними човнами цього проєкту.

Підводний крейсер "Дмитро Донський" мали утилізувати на базі в Сєвєродвінську, де вже знаходяться два інших корпуси проєкту 941. Човен спустили на воду 23 вересня 1980 року і передали до складу ВМФ Росії 12 грудня 1981 року. Він використовувався для випробувань ракетного комплексу "Булава", для чого пройшов 12-річну модернізацію.

Підводні човни проєкту 941, до якого належить "Дмитро Донський", призначені для завдання ракетних ударів по військово-промислових об’єктах противника. На борту таких підводних човнів розміщено 20 шахтних пускових установок ракетного комплексу Д-19, які здатні запускати триступеневі твердопаливні балістичні ракети Р-39 "Варіант".

Крім ракет, підводний човен оснащений шістьма носовими торпедними апаратами та можливістю встановлення мінного загородження. З радіоелектронного обладнання на борту присутні гідроакустичні станції, гідролокатори та комплекси радіоелектронної розвідки.

Утилізація "Дмитра Донського" означає кінець ери для одного з найбільших і найпотужніших підводних човнів радянського та російського флоту, який протягом десятиліть виконував ключові стратегічні завдання.

Нагадаємо, раніше у Тайванській протоці Тихого океану затонув китайський атомний підводний човен. Також повідомлялося, що Україна у 2023 році уразила ракетою російський підводний човен "Ростов-на-Дону".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube