Британія підтримала новий план Трампа щодо масштабної допомоги НАТО Україні: Гілі пропонує 50-денний ривок на Рамштайні

Під час засідання контактної групи у форматі Рамштайн міністр оборони Великої Британії Джон Гілі підтримав ініціативу Дональда Трампа щодо нових масштабних поставок озброєння Україні та закликав союзників до 50-денного ривка, аби змусити Росію погодитися на припинення війни

Міністр оборони Британії Джон Гілі
Британія підтримала ультиматум Трампа Путіну і виступила за озброєння України

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі 21 липня на зустрічі контактної групи з оборони України ("Рамштайн") оголосив, що підтримує новий план президента США Дональда Трампа щодо масштабного збільшення постачання озброєння для ЗСУ. Гілі заявив, що Британія "відіграє повноцінну роль" у реалізації цієї ініціативи та запропонував союзникам провести "50-денний ривок" - інтенсивне постачання зброї Україні, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів.

"Поряд із новою угодою, яка гарантує, що Україна матиме все необхідне для самозахисту, президент Трамп також встановив 50-денний термін для Путіна, щоб той погодився на мир, інакше Росія зіткнеться з нищівними економічними санкціями. Як члени цієї контактної групи, ми маємо активізуватися, щоб озброїти Україну на полі бою та змусити Путіна сісти за стіл переговорів", - наголосив Гілі під час відкриття "Рамштайну".

Він також закликав партнерів активізувати зусилля з військової допомоги Києву. За його словами, Британія вже надала Україні цього року понад 4,5 мільярда фунтів стерлінгів, включно з 700 мільйонами фунтів на артилерію, ракети великої дальності та системи ППО. Лише за останні два місяці було передано зброї на 150 млн фунтів.

"Щодо протиповітряної оборони, я та Борис Пісторіус домовилися спільно надавати Україні критично важливі ракети", - повідомив глава британського оборонного відомства.

Гілі також зазначив, що з березня Лондон поставив Україні близько 50 000 безпілотників.

Угода Трампа: що відомо

Нагадаємо, що Дональд Трамп на початку липня анонсував угоду, за якою постачання американської зброї Україні оплачуватимуть переважно європейські союзники. Франція відмовилася долучатися до цього механізму.

Президент країни Еммануель Макрон вважає, що Європа має розвивати власну оборонну промисловість, а не фінансувати американську. Наприклад, партнери могли б закупляти Києву французьку зброю, у тому числі й ППО. В новій схемі допомоги Києву беруть участь Німеччина, Британія, Нідерланди та кілька країн Північної Європи.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити