Бойові дії у Нагірному Карабасі припиняються. Сторони підписали нову угоду

Читать на русском

До регіону введуть миротворців

Читать на русском

До регіону введуть миротворців

Азербайджан і Вірменія припиняють бойові дії в Нагірному Карабасі, які тривали з кінця вересня. Баку збереже за собою звільнені території, а до регіону введуть російських миротворців.

Про це повідомляє Інформатор .

Так, 9 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент РФ Володимир Путін підписали спільну угоду про повне припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Воно передбачає, що азербайджанська і вірменська сторони залишаться на зайнятих позиціях, а в регіоні будуть розміщені російські миротворці.

Як прокоментували ситуацію сторони конфлікту

Пашинян заявив,що «прийняв дуже важке рішення», в результаті якого було досягнуто домовленостей про припинення бойових дій.

«Підписав заяву про припинення карабаської війни з президентами Росії і Азербайджану з 01:00. Текст вже опублікованої заяви неймовірно болісний для мене і нашого народу», - зазначив Пашинян.

Алієв вважає, що договір про припинення вогню в Нагірному Карабасі є капітуляцією Вірменії.

«Військова фаза закінчується, і ми переходимо до політичного врегулювання. Це максимально вигідний для нас варіант. Це фактично військова капітуляція Вірменії», - сказав він.

При цьому президент невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Араік Арутюнян пояснив, що Карабах не міг продовжувати бойові дії через відсутність сучасної зброї.

Що буде далі

У заяві Алієва, Пашиняна і Путіна йдеться про розміщення миротворців з РФ вздовж лінії зіткнення у Карабасі. Сторони залишаться на вже зайнятих позиціях. Це означає, що Азербайджан поверне собі частину території Нагірного Карабаху, яка була окупована сепаратистами ще з 1990-х років. Вірменія, імовірно, втратить свій вплив у цій зоні.

Відзначимо, найближчий союзник Азербайджану Туреччина підтримує таке рішення сторін.

Всього для розгортання миротворчого контингенту до зони конфлікту будуть перекинуті 1 960 російських військовослужбовців, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спецтехніки. Для контролю за дотриманням домовленостей російські наглядові пости будуть виставлені вздовж лінії зіткнення у Нагірному Карабасі і вздовж Лачинський коридору, що з'єднує Вірменію та Нагірний Карабах. Командування миротворчою операцією буде розташовуватися в районі Степанакерту.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.