Європейський фонд миру збільшує фінансування для ЗСУ - військової техніки вже поставлено на десятки мільярдів євро
Голова дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель, який припустив, що результат війни в Україні вирішиться цього року, повідомив, що Європейський Союз і його держави-члени надали Україні допомоги на суму 31 мільярда євро з початку воєнних дій. Ця сума зростає з кожним днем. На неї загалом закупають військову техніку для ЗСУ.
Цією інформацією верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель поділився в своєму блозі. Зокрема, він розкрив, що за підтримкою Україні стоїть Європейський фонд миру (EPF), створений у 2021 році як міжурядовий та позабюджетний фонд ЄС, призначений для надання підтримки у військовій сфері. Початковий бюджет EPF складав 5 мільярдів євро, а на сьогоднішній день ця сума зросла до 17 мільярдів євро.
"Хоча EPF спочатку не було створено з цією метою, він став основою для нашої військової підтримки України. Наразі ми використали 6,1 мільярда євро з EPF, щоб забезпечити підтримку України з боку держав-членів ЄС, і разом із ними ми поставили в Україну військової техніки загалом на 31 мільярд євро з початку війни", - зазначив Боррель.
Він також наголосив, що завдяки цим коштам ЄС продовжує військову підтримку України. До літа 2024 року заплановані ще деякі справи: навчання 60 тисяч українських солдат, передача Україні 500 тисяч артилерійських снарядів, а до кінця року їх кількість зросте до понад 1 мільйона. Крім того, європейська оборонна промисловість постачає Україні 400 тисяч снарядів за комерційними контрактами. Чеська ініціатива щодо закупівлі боєприпасів за межами ЄС доповнює ці зусилля.
Незважаючи на це, Боррель визнав, що цього недостатньо і потрібно збільшувати виробничі потужності та фінансові ресурси, спрямовані на підтримку України. На минулому засіданні Ради закордонних справ було прийнято рішення створити новий Фонд допомоги Україні в рамках EPF на суму 5 мільярдів євро для подальшої військової підтримки. Також запропоновано перенаправити 90% надзвичайних доходів від російських іммобілізованих активів до EPF для збільшення фінансових можливостей підтримки України.
За даними CNN, 27 країн союзу здатні надати належний рівень економічної підтримки Україні, який переважить можливості рф. Але на заваді може стати політична позиція частини лідерів блоку та брак виробничих потужностей. З 85 мільярдів доларів, які Євросоюз виділив на допомогу Києву раніше, лише 5,6 мільярда витратили на військову допомогу.
Частина політичних еліт неохоче сприймає ідею виділення грошей блоку на закупівлю озброєнь. За даними Світового банку, ВВП росії становить 2,24 трильйона доларів у той час, як ЄС - 16,75 трильйона доларів, тому ЄС у змозі закрити прогалину, яка може виникнути через самоусунення США.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Під час війни росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-Дрони. Тепер обговорюється можливість, що росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.