Грант Шаппс, Бен Воллес, Гевін Вільямсон, Пенні Мордаунт, Ліам Фокс та Джонсон вважають, що будь-які подальші зволікання лише підштовхнуть Путіна до подальшої агресії
Експрем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, разом з п’ятьма колишніми міністрами оборони, звернулися до чинного прем'єра Кіра Стармера. Вони просять дозволити Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по території Російської Федерації без будь-яких обмежень. Ексчиновники написали міністру відкритий лист.
Як повідомляє Sunday Times, лист підписали Грант Шаппс, Бен Воллес, Гевін Вільямсон, Пенні Мордаунт, Ліам Фокс та Борис Джонсон. Вони попереджають, що подальші зволікання можуть лише заохотити президента РФ Володимира Путіна до нових агресивних дій.
Воллес заявив, що бездіяльність у цій ситуації може перетворити Велику Британію на "умиротворювача" Москви. Вільямсон додав, що зволікання є "невиконанням обов'язків". Джонсон вважає, що немає жодних виправдань для затримки з наданням підтримки.
"Замість того, щоб чекати формального схвалення з боку США, сер Кейр повинен надати президенту Зеленському те, що Україні критично потрібно вже сьогодні. Так ми взяли на себе лідерство у глобальній підтримці України. Ми розпочали діяти, і за нами пішли інші. Сьогодні Україні знову потрібно таке ж лідерство", — додав Шаппс.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що США не планують змінювати свою позицію щодо надання Україні дозволу на використання американських ракет ATACMS або Storm Shadow для ударів по території Росії. Він заявляв, що Україна вже має значний арсенал озброєнь, здатних завдавати ударів на великі відстані. Остін вважає, що наявні в Україні системи можуть бути досить ефективними для досягнення військових цілей.
США вважають за краще зосередитися на підтримці України в ефективному використанні вже наявних ресурсів, а не на наданні нових видів озброєнь.
Британський прем'єр-міністр вважає, що Україна має право на самооборону і що винуватцем війни є виключно РФ. Стармер не виключає, що можливість зняття обмежень на удари по Росії може бути обговорена в майбутньому.
Водночас прем'єр згадав про взаємодію з США щодо таких ключових питань, як війна в Україні та ситуація на Близькому Сході. Тобто без США Британія не буде приймати таких рішень. Стармер заявив, що будь-які тактичні рішення повинні ухвалюватися в контексті загальної стратегії. Загалом він офіційно не дозволяє Україні бити вглиб території РФ.
Водночас 14 вересня The Guardian написала, що Лондон і Вашингтон схвалили удари Storm Shadow по Росії, але офіційно про це не оголошували. Кірбі ж говорив теж, США не змінить свою позицію щодо ударів вглиб РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.